Malmö/Lund mammor
Hej du fikasugna!
Söker några nya vänner att umgås, fika med samt byta tips och erfarenheter nu när jag går hemma med min dotter, född december -08.
Har även en son på 3 år som är på dagis 3 dagar i veckan.
Hoppas vi ses
Hej du fikasugna!
Söker några nya vänner att umgås, fika med samt byta tips och erfarenheter nu när jag går hemma med min dotter, född december -08.
Har även en son på 3 år som är på dagis 3 dagar i veckan.
Hoppas vi ses
Var är ni någonstans????
Är det någon som är sugen på att träffas och ta en fika??
Hade varit kul om vi blev flera stycken....
Hej!
Jag är gärna med. Jag bor i Lund och har en pojke på 3,5.
Hej! Staffanstorp här
Har en 6,5 veckors tjej hemma och hennes storasyster på snart 15 månader på dagis 3 timmar om dagen Nu ska jag läsa lite i tråden som vart än så länge!
Hej på er !
Har provat att leta vänner runt Eslöv som man kan ta en fika med eller en promenad, men det verkar inte finnas några hemma mammor där som vill lära känna ngn ny.
Så jag tänkte utvidga mitt letande och såg er,hoppas på svar !!
Hej!
Vad sägs om att träffas hos mig på tisdag den 6 oktober vid halv tio tiden så kan vi fika och lära känna varandra??
Jag kommer gärna på tisdag den 6/10 ,låter som en bra ide´
Little Squirell: passar det vid 9,30 - tiden?
Kul om fler hänger på
Hej hej!
Här har det varit mer än fullt upp
I helgen döptes Gustav, och han skötte sig finfint! Nu har alla långväga gäster åkt hem. Vi har jobbat stenhårt den sista tiden, natt som dag, och har nu tömt de flesta rum i huset - och "flyttat in" i några få rum. Konstigt tyckte barnen, men spännande också. Renoveringen är äntligen påbörjad !
Kul med nya ansikten i tråden! Jag har en pojke som fyller två år i slutet av november och en liten kille som precis blivit tre månader. Båda barnen är hemma med mig.
Det låter trevligt med fika hemma hos dig Cloetta! Bra initiativ!
Jag går gärna promenader också, eller träffas på någon lekplats ! Om någon har lust att hänga på någon gång? Är lekplatsen vid Balders hage (tror jag det heter)bra? Har åkt förbi där så många gånger, men har aldrig varit där.