• Flock

    Vi som shoppar danska barnkläder del 15

    God morgon!!

    FY,VAD JAG ÄR TRÖTT IDAG! Tänker på dig smultron som har haft en liten tjej som har velat amma inatt oxå...

    Velourbyxorna i stl 104 var väldigt förstora, så de hamnade i växalådan men det gör ju inget

    Någon som är duktig på facebook?? Jag har en vän som jag inte vill visa när jag är online. Någon som vet hur jag ska göra få ändra bara på henne. Jag har letat o letat LÄNGE nu men hittar inte hur jag ska läsa det..


    De som går sin egen väg behöver ingen karta.
  • Flock
    Smultronhjärta skrev 2009-10-07 08:52:41 följande:
    Ja här har det ammats för fullt men inte har vi sovit där i mellan..nä nä DÅ har vi väntat på bajset Så denna mamman känner sig 10 år äldre just idag
    Usch, stackars er allihop! Hoppas det löser sig under dagen..

    Du får taa fram alla underbra kläder och känna och lukta lite så försvinner de där tio årna igen!
    De som går sin egen väg behöver ingen karta.
  • Flock
    Rååsa Smurfen skrev 2009-10-07 09:15:33 följande:
    Tara ska har sin cerisa velour klänning + strumpor och de ska fota ute   så nu velar jag lite på vilken kappa hon ska har till  beror ju lite på väder okså ,väljer mellan den rosa/vita stickade Molo kappan, och kanin kappan  ellerom det är dåligt väderr hummel jackan ,eller Katvig kappan  om det är dåligt väder ,de ska ioförsig inte vara ute länge  utan ta kortet och in igen. Känner lite oro okså för att de andra föräldrarn ska tycka att att hon är för uppklädd,lite löjligt av mig  men jag vet ju att inte alla är så tokiga i ytterplagg som mig och de flesta har nån vanliga jacka bara ,men har ju läst div trådar här hur andra tycker om om barn som har fina dyra kläder .och det gnager i bakhuvudet Men samtidigt vill jag ju hon ska vara fin och vill då  använda nåt som jag gillar mycket på kortet.. och kappor älskar jag ju och de ska hon bara har på fotot ,har vanliga ytterkläder med eftersom de inte är dagis kappor
    Jag tycker inte du ska bry dig om alla andra mammor o pappor! Det kvittar vad man än gör eller köper så tycker inte alla om det... Så använd det du och Tara tycker om! Det viktigaste här i livet är ju att man inte går ifrån sitt eget tyckande och tänkande och det lär du Tara nu
    Jag tycker att hon är underbart fin i alla sina kappor!!
    De som går sin egen väg behöver ingen karta.
  • Flock
    Flock skrev 2009-10-07 08:47:27 följande:
    God morgon!! FY,VAD JAG ÄR TRÖTT IDAG! Tänker på dig smultron som har haft en liten tjej som har velat amma inatt oxå... Velourbyxorna i stl 104 var väldigt förstora, så de hamnade i växalådan men det gör ju inget Någon som är duktig på facebook?? Jag har en vän som jag inte vill visa när jag är online. Någon som vet hur jag ska göra få ändra bara på henne. Jag har letat o letat LÄNGE nu men hittar inte hur jag ska läsa det..
    Puffar!!

    Godmorgon 1o1!!
    Kan du hjälpa mig???
    De som går sin egen väg behöver ingen karta.
  • Flock
    Smultronhjärta skrev 2009-10-07 09:36:59 följande:
    Du går in under inställningar/sekretess/hantera
    Fast jag vill inte blockera henne utan att hon bara ser mig som offline alltid. Storbror sa att det fanns något sådant men har är inte tillgänglig så jag kan prata med honom..
    Måste hitta en lösning på det.. eftersom det är därför jag inte använt facebook på länge..
    De som går sin egen väg behöver ingen karta.
  • Flock
    Flock skrev 2009-10-07 09:42:55 följande:
    Fast jag vill inte blockera henne utan att hon bara ser mig som offline alltid. Storbror sa att det fanns något sådant men har är inte tillgänglig så jag kan prata med honom.. Måste hitta en lösning på det.. eftersom det är därför jag inte använt facebook på länge..
    Så hon ska tro att vi är vänner men inte se mig.. Ja, det är fult av mig men jag orkar inte eller vill inte ta den diskussionen just nu..
    De som går sin egen väg behöver ingen karta.
  • Flock
    1 och 1 är 3 skrev 2009-10-07 09:57:07 följande:
    Såg din fråga och letar.. men jag tror inte man kan göra så....
    Han pratade om att göra olika grupper och att en grupp kunde se en som offline alltid..
    De som går sin egen väg behöver ingen karta.
  • Flock
    Smultronhjärta skrev 2009-10-07 09:50:09 följande:
    Ja jag är ju en rookie på FB så tyvärr kan jag inte hjälpa då...
    Tack, för hjälpen iaf
    Jag vill ju kunna gå in på facebook utan att bli påhoppad direkt.
     Gör som smurfen nu..försöker bota mig från negativa människor
    De som går sin egen väg behöver ingen karta.
  • Flock

    Åh, så fin Anjelin blev i sina presentkläder!!!! Hon klär verkligen i sådan kjol!!! Krama henne från oss och säg GRATTIS!


    De som går sin egen väg behöver ingen karta.
  • Flock
    1 och 1 är 3 skrev 2009-10-07 10:10:28 följande:
    Ingen aning...
    Tack, för letade
    De som går sin egen väg behöver ingen karta.
Svar på tråden Vi som shoppar danska barnkläder del 15