Tjollabolla skrev 2009-11-12 11:59:12 följande:
Usch!! Men vad tror dom det var då? Obehagligt att bli så sjuk, så fort! Tur att du inte åkte Hoppas han kan vila så han piggnar till, det tar ju så hårt på dom små när dom blir sjuka... Jo, dom trodde väl det. Hon skrev att hon var yr. Hon var bara inne en liten stund, sen var det jobbigt för ögonen Hoppas verkligen hon blir bra igen, fort. Det var ju en himla tur att hon inte fick stroken på salgen eller när dom satt fast med tåget mitt ute i ingenstans! *usch* Vi mår bra! Jag är helt sjukskriven nu och Milo är på dagis mellan 9-14 om dagarna. Dötrist att bara sitta här, men man har ju inte så mkt val.
Jösses, tur i oturen för henne! Stackarn!
Förlåt, kan inte annat än fnissa - jag är inte avundsjuk! Minns hur det var att sitta (ok oftast ligga) still sjukskriven och bara vänta på den där lilla bebisen - man blev smått tokig
Men mår du bättre nu när du får vila?
Ja de testade ju mot alla "farhågor" så det måste varit något virus som slog ut honom rejält fast det underliga är att jag och sambon inte är det minsta krassliga och det brukar ju ändå smitta?!

Men mer än så vet vi inte.
och enligt VC här behövde vi minsann inte komma igen för han har ätit antibiotika och ska då inte vara sjuk

(dagen innan han blev så dålig)