Odd Molly - för oss inbitna del III

Lalalalala...nu är jag glad igen .
Jag beställde en lovly knit på rea från www.delilahfashion.com. som tyvärr var ett hål i. Jag mailade dem och fick svar att jag antingen kunde returnera plagget eller försöka fixa det det om jag vill och får ersättningssumma eller viss % avdrag för ett framtida köp.
Jag sa att jag ville behålla och efter några mail fram och tillbaka kom vi fram till en vetting ersättnigsumma som båda tyckte var ok. Så jag är så nöjd, speciellt när jag lyckats laga koftan med ullgarn och det ser riktigt bra ut
Så jag kan verkligen rekommendera affärn för deras servicemindness och otroligt snabba leverans.
Anna Sol: har du kollat om Idyll Interiör har den i st 3?
www.idyllinterior.se/default.asp&img=45
Maila och fråga. Fråga även när deras rea börjar för jag tror att de flesta butikerna som inte börjat rea dessa plagg snart gör det.
Kålle och Ada har börjat sin rea. 30% på en hel del. 40 % på Hunky Dory.
Frusna flickan skrev 2009-12-28 17:47:38 följande:
Frusna flickan skrev 2009-12-28 18:56:28 följande:
Vet någon om Matilde skickar? Vet någon om de har 528 Alpaca Mix Long Royal Cardigan i st 0. Vill så gärna ha. Vet någon om den oxå var 50 %