• C060908

    Unga mödrar Danmark

    Här Fortsätter vi att diskutera programmet "Unga mödrar" som visas på kanal 5, Måndag-Torsdag kl 16.30. Hoppas alla hittar hit

    Inga spoilers i denna tråd
    För er som inte ritkigt kan hålla er borta från spoilers, snälla ta det i "spoilertråden"
    www.familjeliv.se/Forum-5-156/m38537935.html

    Här kommer en lista på de unga mödrarna i programmet:

    *Malou Stella, har sonen Tino och bor hemma hos sin mamma Britta

    *Christina, har sonen Markus. Vet ej vem pappan är, bor tillsammans med Brian

    *Christina och Peter, har sonen Lukas. Ofta stökigt hemma och Christina har förstorat brösten

    *Christina och Dennis, har sönerna Sebastian och Simon. Har mycket problem med socialen.

    *Camilla, har sonen Oliver med Kieu, de är inte tillsammans längre. Camilla har träffat en ny man som heter Christian, de är nyförlovade.

    *Camilla och Benjamin, har sönerna Jonas, Kaspar och Niklas. Camilla har åkt dit för bidragsfusk. Hon vill gärna ha ett fjärde barn.

    *Louise och Ronni, har sönerna Sebastian och Tobias. Precis flyttat till hus.

    *Nadia, har sonen Sebastian, pappan är inte en del av deras liv. Nadia är nu tillsammans med Rene, de blev gravida men barnet var sjukt och fick förlösas i v 19. Nadia har leukemi.

    *Michelle, har dottern Victoria med Simon. De gifte sig och skilde sig efter två månader. De har varit tillsammans till och från.

    *Sofie, har sonen Elias med Simon (Samma Simon som är pappa till Victoria). Det tog slut med Simon innan Elias var född. Vet inte hur ofta Simon träffar sin son men Michelle och Sofie umgås.

    *Bente, har dottern Emma med David. Bente var med i militären medan David var hemma med dottern. Det är slut mellan Bente och David vilket leder till mycket konflikter.

    *June och Hans-Christian, har dottern Cecilie. De bor i hus på landet och har massa djur.

    *AnnBeth, har sonen David. Hon har nu börjat plugga igen. Bor nära sin mamma och är där ofta.

    *Marlene, gravid. Mamman kasta ut henne när hon fick reda på graviditeten så Marlene har fått bo hos sin mormor.

    *Katherina, har sonen Mikkel. Precis flyttat till ny lägenhet och har nu svårt att få ekonomin att gå ihop. Problem med mikkels uppfostran/beteende.

    *Dina, har sonen Sonny. Flyttade tillbaka till Greve med sin mamma och skulle börja studera. De bodde i Fredrikshavn en kort period.

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2010-01-04 20:22
    OBS DENNA TRÅDEN GÄLLER ÄVEN FÖR NORSKA UNGA MÖDRAR SOM BÖRJAR IMORGON TISDAG 5 JANUARI KLOCKAN 20.00 EN LISTA MED DOM NORSKA UNGA MÖDRARNA KOMMER SNART!!

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2010-04-26 20:18
    Onsdag 28 April 17.00 börjar Unga mödrar igen på Kanal 5!

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2010-05-06 20:01
    Missat något avsnitt eller vill du se några gamla avsnitt? Både norska och danska unga mödrar hittar du här www.kanal5play.se/start (det är gratis att titta på programmen)

  • Svar på tråden Unga mödrar Danmark
  • KathyR
    Prins Williams Mamma skrev 2012-10-19 13:16:41 följande:
    Vet någon hur det gått för Ditlev och Nanna? Malou Stella hade varit roligt att följa igen hoppas hon flyttar hemifrån snart och sluttar leva på stackars mamma Britta.

    Jag "gillar" deras grupp på Facebook där Nanna uppdaterar flitigt och dem har en underbart söt flicka som är himla lik sin Pappa. Maluka tror jag att hon heter. Deras förlossning ska vara med i nästa säsong och enligt vad jag hört ska det ha varit en fin förlossning där Ditlev ska ha blivit ha väldigt rörd. Dem ska ha haft en svacka för ca 4 månader sedan där Ditlev flyttade men kom hem igen efter två dagar, dem ser mycket lyckliga ut på sina bilder och verkar göra mycket tillsammans. Hon har också börjat blogga, kan inte bloggen rakt av men googla så hittar du säkert :)
  • slemtorsk i din bralla
    cutepoison skrev 2012-10-20 18:43:13 följande:
    det finns nya avsnitt av unga mödrar Norge på kanal 5 play om ni vill se medan ni väntar.
    fast det är väl säsong 14 och den har ju legat där sen tidigt i våras.... jag väntar på säsong 15........
  • 0rion
    slemtorsk i din bralla skrev 2012-10-21 20:31:34 följande:
    fast det är väl säsong 14 och den har ju legat där sen tidigt i våras.... jag väntar på säsong 15........
    hon pratade om norska, inte danska
  • Starbaby
    cutepoison skrev 2012-10-20 18:43:13 följande:
    det finns nya avsnitt av unga mödrar Norge på kanal 5 play om ni vill se medan ni väntar.
    Åååh tusen tack!! Du har räddat min dag :)
  • cutepoison

    Ja jag vet att det är gamla avsnitt av danska unga mödrar men Norska finns det nya av, säsong 6 och några avsnitt av säsong 7.

  • TessTess93
    Starbaby skrev 2012-11-28 18:26:02 följande:
    Vet någon om det kommer nya avsnitt av Unga Mödrar Norge idag eller är detta sista säsongen de har?
    det borde ju komma fler tycker jag för dom ska ju gifta sig :P
  • 3 barns mamma84

    Sista avsnittet av unga mödrar danmark slutade igår det betyder att snart kommer ni att se det i sverige


    ♥Ebba 050607 Amadeus 080814 Elias 101208♥
Svar på tråden Unga mödrar Danmark