fondation som täcker ärr i ansikte?finns det?=)
Någon som vet som har eller har provat fondation eller något annat tex kräm som "trollar bort" syndliga acne ärr...
Tacksam för svar!
Någon som vet som har eller har provat fondation eller något annat tex kräm som "trollar bort" syndliga acne ärr...
Tacksam för svar!
JO vill ha för mig att Tv-shop hade en för ett tag sedan.
Jessica Simpson gör reklam för den balnd annat.
Men jag kommer tyvärr ej ihåg vad den heter.
Testa med nån concealer först o sedan foundation. Jag har en foundation ifrån maybelline som heter "Superstay silky", den tkr jag är jättebra. Vet dock ej om den täcker ärr men du kan ju fråga dom i affären =)
jag har provat concelar förut , det som är som genomskillningt kladd som ska sitta på innan fondation, hjälpte inte et dugg ju. såg ingen skillnad(tyvärr.
har även köpt fondation som var på tv shop för flera år sedan som skulle troll bort allt liksom, men nej syntes mer.
någon annann som vet?=)
Hur skarpa är dina ärr?
Kan man "trolla" bort ärr med Teatersmink så borde det finnas för oss vanliga människor också.
jo jag vet, men alltså vart kan man hitta sånna prudukter, ja vanlga acne ärr, normal stora/små .
Concealern bör vara efter foundationen, annars försvinner effekten tycker jag. Jag använder först cover all mix från make up store, en av färgerna är för att neutralisera det röda. Nyansen kan se lite skum ut men det gör inget, för det syns inte sen när allt är färdigt. Efter cover all mix så tar jag foundation. Sen allra sist tar jag en vanlig concealer och täcker det som fortfarande syns. Det fungerar jättebra på mig, och jag har jättemycket acneärr.
jag vill bara ha nått som täcker ärren liksom,
vadå menar du att du först tar en concelar,sen fondation å sen concelar igen?
nån so vet nån sida för teater smink??? hittar inge även när ja googlel söker.
jo men när jag har köpt concelar, så torkar ju det liksom efter ett tag å då stränar det & spricker nästan!