• Midka

    Tråddödare forts....

    Så har det gått snart tre månader sen förra startades. Välkomna hit!

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2010-02-15 22:15
    Velan!!!!!

    Snälla kolla min profil eller FB!!!

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2010-02-15 22:17

    MEH!!!!!
    Hallååååå!!!!!

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2010-02-15 22:19

    Snacka om att sitta i glasbur!!
    Ni ser mig inte längre...
    buuuhääääääää!!!!

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2010-02-15 22:21

    Äsch!
    Lika bra att ge upp.... Vi ses på onsdag då ... *suck*

    Kram på er!!

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2010-02-15 22:23

    Woho!!!! Tack Velan!
    Vi ses om ett par dygn då...
    Jag kan inte skicka vare sig mail eller svara i tråden....

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2010-02-15 22:28

    Exakt som Mandi skrev! Jag ser er men jag kan inte svara i tråden. Endast uppdatera min pres och skriva här i TS...

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2010-03-21 10:01
    Här kommer dennya tråden:

    www.familjeliv.se/Forum-5-172/m49482360-2185.html

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2010-03-21 12:14
    Snyggt att länka till sig själv...
    Här kommer den riktiga.... (hoppas jag)

    www.familjeliv.se/Forum-5-172/m51482720.html

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2010-03-21 21:48

    Då tar jag chansen att få sista ordet här. Tråd! Vila i frid du har varit fantastisk. Så många stunder vi fått fira med dig, vi saluterar dig!

  • Svar på tråden Tråddödare forts....
  • Ord blind
    Roses skrev 2010-01-07 21:31:47 följande:
    Hej hej :)Nu har jag hittat hit också. Är ensam hemma och har urtråkigt.
    God kväll! Välkommen hit! Vem är du och var kommer du ifrån?
    Jag är inte rädd för att dö, jag är rädd för att inte våga leva mitt liv till fullo.
  • I Blackrose I
    Midka skrev 2010-01-07 21:45:21 följande:
    Då är det bara att leta i gamla trådar och försöka döda så många som möjligt... Då får du att göra en stund...
    Äh, två tråd är borttagna sen jag visade mig på FL igen ;) Är inte på det humöret ikväll om inte en väldig idiotisk inlägg som får mig att tända till dyker upp.
  • Midka

    Idag har jag satt mina snöiga fötter på jobbet. Klarade av att vara där i ca... 1 och en halv timme! Sen fick jag ta komp och åka och handla i lugn och ro. Lillen på dagis och jag fika med en kompis! {#lang_emotions_surprised}

    Kors vilken jobbig dag det varit....

  • Polly S
    Roses skrev 2010-01-07 21:43:31 följande:
    Hej och tack ;) Jag blir tokig när jag är ensam hemma. Först går jag mina kompisar på nerverna vis atelefon. När örona nästan är blåslagna så går jag ut en sväng och går min runda sen kommer jag hem och börjar på nytt trakassera folk via telefon sen blir det FL:s tur och få sin dagliga dos av moi ;)
    å, det har jag svårt att relatera till, jag behöver få vara själv ibland annars börjar jag klättra på väggarna!
  • I Blackrose I
    Scratchy skrev 2010-01-07 21:46:53 följande:
    Vilken fantastisk människa du verkar vara...
    Tackar & Bugar {#lang_emotions_wink}
  • Ord blind
    Polly S skrev 2010-01-07 21:35:09 följande:
    det måste ju bero på att jag jobbat och ni saknat mig!
    Ja, precis! {#lang_emotions_sunny}
    Velour skrev 2010-01-07 21:32:11 följande:
    Nog så...Äh, det är säkert bara så att jag just nu känner stort behov av att socialisera och då märks det mer när det inte finns nån här.
    Och nu är du borta...
    Jag är inte rädd för att dö, jag är rädd för att inte våga leva mitt liv till fullo.
  • Polly S
    Midka skrev 2010-01-07 21:48:22 följande:
    Idag har jag satt mina snöiga fötter på jobbet. Klarade av att vara där i ca... 1 och en halv timme! Sen fick jag ta komp och åka och handla i lugn och ro. Lillen på dagis och jag fika med en kompis! Kors vilken jobbig dag det varit....
    var det alltså tänkt att du skulle jobba längre?
  • I Blackrose I
    Midka skrev 2010-01-07 21:46:26 följande:
    Här kan du dessutom försöka slå Velour i antal inlägg och då har du oxå att göra så att helgen kommer försvinna i ett kick!!!
    Det ska vi nog klara av hörredu ;)
  • Polly S
    Roses skrev 2010-01-07 21:48:02 följande:
    Äh, två tråd är borttagna sen jag visade mig på FL igen ;) Är inte på det humöret ikväll om inte en väldig idiotisk inlägg som får mig att tända till dyker upp.
    en av dom var dagismatstråden va?
  • Polly S
    Midka skrev 2010-01-07 21:43:09 följande:
    Hej på er!! Betyg: Min klass var så väldigt duktiga (välartade, studiemotiverade från övre mellanskiktet...) så jag vet att de var fett irriterade att inte fler kunde få 5:or. Dock blev jag i jämförelse med dem, den som satt med överlägset flest 2:or. Jag och två killar. I en annan klass tror jag att jag skulle fått bättre betyg. Iof spelar det ingen roll eftersom kunskapen skulle vara lika dålig. Då handlade det inte om läraranas pedagogik utan om elvens (dvs min) förmåga att tillgodose sig kunskapen. Jag menar... Jag var ju trevlig så något annat än att jag var studietrött kunde det inte vara.... *drypande ironi* Idag har jag lärt mig att det finns fler studiemetoder än att bara veta vad som är viktigt till proven... Men jag ä int bitter, ja int!!
    men! självklart borde eleverna bara veta vad som var viktigt, precis som att jag som lärare bara ska... undervisa bättre! och effektivare!
Svar på tråden Tråddödare forts....