Träff tråd - "Vinterbebisar i Göteborg 08/09"
Här planerar vi i från tråden "Vinterbebisar i Göteborg 08/09"
våra träffar, fikor och annat skoj...
Här planerar vi i från tråden "Vinterbebisar i Göteborg 08/09"
våra träffar, fikor och annat skoj...
![]()
Vi kommer snart, elelr ja snart och snart, vi kommer när vi har slappat runt här hemma i lugn och ro ![]()
Loppan: vågar inte chansa på ett som hon aldrig prövat förut. Vårat vet jag att de funka senast vi var i bollnäs om hon satt lite ihop sjunken och med benen i kors, men hon har ju vuxit en del sedan dess oxå så vågar tyvärr inte chansa.
Men hoppas ni får det trevligt idag allihop!
Alem: du gör som du vill, det värsta som kan hända är ju att jag åker upp till er, vi testar och hon är för stor. Då får jag åka utan er. (jag tror att det skulle gå utan problem. Det är ju lätt att kolla också. Huvudet får inte vara över kanten) Menmen, jag ska inte tjöta mer ![]()
alem, klart att ni ska testa, eller?
Är det någon annan anledning til att du inte vill komma?
Lukas har suttiti babyskyddet för inte allt för länge sedan. Hans farmor/farfar köpte en ny bilstol till honom för kanske två tre månader. Och vi såg ju i torsdags att Ayla är rätt mycket kortare än L. Så jag tror det går utan problem. För Lukas klarade längdgränsen utan större problem sist.
SKäller på mig själv för att jag pratar i list tråden!
FY FY! ![]()