Första barnet, i Göteborg?
Har haft tjejmiddag här ikväll, jättetrevligt! Vi träffas alldeles för sällan allihop, men när vi väl gör det känns det som att det var igår.
Fy så jobbigt det låter Kiia...
Kikar egentligen bara in för att vinka & säga ha det så bra allihop, nu drar vi till rom några dagar.
Hej på er!
Nu är vi tillbaks från Rom. Har haft en helt underbar långhelg. Sett massor, ätit gott & faktiskt hunnit ta det ganska lugnt också. Vädret var perfekt, inte så varmt, förutom sista dagen. Jag gick omkring med en stor stråhatt för att skugga mig. Har ont av värmen i vanliga fall, & är såklart ännu känsligare nu när man väger mer & får svullna fötter av typ ingenting & så.
Hjälper inte fiberpåsarna dig Bjornis? Mig har de funkat toppen för. Har "bara" varit förstoppad en gång sen jag började med dem. Men jäklar vad ont det gör....
Men jag undrar ändå om di mamma verkligen kan ha rätt jag... mer ont än så måste det ju göra att föda?
Har ingen koll alls på för höga järndepåer, vet bara att mina var OK när de kollades vid inskrivningen.
Jag har gått in i vecka 20 nu, men känner fortfarande inga sparkar.... Jag längtar så jag håller på att gå av!!! Nån mer som inte börjat känna vid v. 20??
Jag har gått upp mer än så Kiaa! Har inte vägt mig på nån vecka, men jag tror att det är åtminstone 7-8 kg...
Jag har också moderkakan i framvägg, så jag väntar & hoppas jag med!
Vad skönt att höra Djurgårdsrutan.
Jodå, det är bara bra här tack, hur är det själv?
Vad spännande! Jag har flera veckor kvar till mitt nästa besök hos BM. Det är väl långt imellan tycker jag. Men det är väl sen det blir oftare & oftare.
Kul att shoppa kläder!
åh vad bra det är med forum, så att man får veta att man inte är den enda i världen som inte känner sparkar fast man är i vecka 20!! Tack snälla ni!
Vad kul Jossan, det förstår jag verkligen att du blev glad över!
Själv har jag rätt många i omgivningen som ska ha nästan samtidigt & det är såklart jättekul!
Hej på er!
Skickar en liten hälsning ifrån ett underbart soligt spanien.
Har badat, solat & slappat i skuggan hela dagen. Strax tapas!
Förresten kände jag nog en liten spark från Knodden i planet på vägen ner igår! Lycka!
Vill känna mer!
Vad härligt att dagen blev lyckad MHEK!
Ha så trevligt på fikan imorrn! Jag hänger gärna på nästa gång när det nu blir?
Hej på er!
Hemma i sverige efter en helt underbar vecka i Spanien.
Badat & solat & slappat & ätit gott....
Har även kännt (tror jag) Knodden 4-5 ggr under veckan. Men säker är jag fortfarande inte. & jag går ändå in i vecka 22 idag. Hoppas verkligen att det börjar kännas "mer" nu snart!
Är lite avis på er som känner så tydligt.
Nu ska jag läsa ikapp. Såg nåt om ny bil!
Grattis. Vi har också köpt ny, en peugeot 307 kombi från 2006. Jättenöjda hittills.
Japp, nu ska vi hålla oss hemma! Tre resor på ett år får allt räcka!
OK... får be sambon trycka huvudet mot magen då alltså! Ha ha,... ska nog vänta en stund, åt just middag.
Det bidde en grå cendré bil. Den är typ lite champagnefärgad kan man väl säga...