BF september 2011
SannaMac: Haha, fy sjutton! Det är baske mig ingen lek att vara gravid
Hormoner i överflöd och värk lite här och där. Men det kommer nåt fantastiskt ur det hela.
Det värsta är nog snart över ska du se!
SannaMac: Haha, fy sjutton! Det är baske mig ingen lek att vara gravid
Hormoner i överflöd och värk lite här och där. Men det kommer nåt fantastiskt ur det hela.
Det värsta är nog snart över ska du se!
Usch, drömde inatt att dom inte hittade nån bebis på RUL, jag var bara skengravid!!!
Snacka om att bygga på ångesten
Snart dax o gå till barnmorskan igen, lämnade inga prover i förra veckan då hon ville att jag skulle träffa en läkare först.
Vi har ärftlighet av blodproppar i vår släkt, senast var min mamma som gick en kraftig stroke förra sommaren som hon fortfarande rehabiliterar sig från.
Så jag ska förmodligen göra utredning för det, känns ju lika bra att göra den nu så man vet!!
Nån med erfarenhet av det?
Skönt att höra! Vi får se vad dom hittar på då
Jahapp, dom skickade mig till specialist mödravården på Huddinge för att undersöka allting grundligt. Jag känner mig faktiskt inte så orolig över just det, känns bara skönt att dom verkligen kollar upp allting!
Så skulle jag tydligen passa mig för socker för att minimera risken av att få ett till stort barn. Elias vägde 4,400 tycker ni det är så mycket?
När dom börjar närma sig fem kilo DÅ tycker jag dom börjar bli stora
Kantarellkisse: Håller också mina tummar för att allting ska gå vägen! Ligg still och ta det lugnt så kommer du säkert få se ett pickande hjärta på VUL. Du får roa dig med att surfa runt på en massa roliga sajter istället och kolla på såpoperor på tv:n
Min chef är min pappa så det blev ganska enkelt
. Min Bm trodde jag skulle få göra en utredning ifall jag har lätt för att få proppar men Gyn läkaren sa att jag inte skulle göra nån utredning pga av att ingen i min närhet har fått propp i varken lunga lr ben. Jag tycker det var lite märkligt med tanke på min mammas tillstånd
.
Jag måste fråga er en sak.. en ganska genant fråga 
Alltså, jag och mannen har låtit bli att sexa på rätt många veckor nu, dels för att jag bara är trött och dels för att jag fick så sjukt ont i livmodern vid orgasm.
Nu har jag, flera nätter i rad, drömt nåt sexigt som jag inte kommer ihåg för jag vaknar av att jag får orgasm.. och det kan vara flera gånger per natt 
Känns ju lagom skumt! Men det värsta är att jag får skitont i livmodern, idag släppte det inte förrän framåt lunch.
Är det farligt månntro? Och ska man låta bli att sexa eftersom det gör så ont? Man börjar ju ändå bli lite sugen på mannen 