Inlägg från: Jenna Dark |Visa alla inlägg
  • Jenna Dark

    Januaribebis 2012

    Svulla upp sig ska det stå i sista meningen, inget annat...

  • Jenna Dark

    Några droppar av, andra kommer in...

    Personligen tycker jag att jag idag har mer gemensamt med er än med de i dec-tråden.
    INGEN bryr sig om nåt jävla Bf-datum om nåt år, då tänker man nog bara på dagen då bebis föddes, vilket för mig nu blir i januari, år 2012, inte sist ut 2011.
    Bara en tanke...

    Har ni också startat en fb-grupp?

  • Jenna Dark

    Bf +7 idag.... Vi mår tydligen för bra, bebis och jag för att sättas igång för tidigt!
    Men nu har jag en plats bokad på SÖS den 12/1! Då blir det vräkning! Gud vad jag längtar efter att få rå om min kropp igen!
    Har börjat samla på mig vätska nu också..,1,5 kg på ett par dagar....dock endast på benen....

  • Jenna Dark

    Shadowstorm: ska du föda på privat fl eller? Uppdatera göra så fort du vet om fl sysslar med välgörenhet.
    Du borde kunna ringa socialjouren om du har problem med barnvakt, vet att de ställer upp utan problem då familjer har problem med alkoholen, eller anhöriga kanske jag bör skriva, speciellt kring storhelger och lov.och detta görs nästan alltid utan att det startas nån skitjobbigt utredning efteråt där de ifrågasätter er lämplighet eller annat obehagligt.
    En kompis var med om nåt liknande i somras, hon har anhöriga med drogproblem och maken var i Nordafrika då hon tvingades snittas. Det fanns ingen tid att ringa någon så Bm ringde en tant från soc som var barnvakt på fl då min kompis snittades.
    De har aldrig haft kontakt med soc efter denna händelse...

  • Jenna Dark
    Sapato skrev 2012-01-07 15:38:47 följande:
    Grattis Ames

    Någon som vet hur länge man får gå över innan man sätts igång? (i sthlm om det är olika i olika län)
    till vecka 42+0....gbg är det 3 veckor....
    karma is a bitch if you are....
  • Jenna Dark
    roxylady skrev 2012-01-07 21:24:44 följande:
    Hm okej.. anmälde du dig till Libero för att kunna få den väskan? Jag har gjort det men vet inte om Falun har något sammarbete med dem.

    Åh men vad skönt att ni redan är hemma! Hoppas jag också får komma hem tidigt! Ta nu hand om er alla och MYS!!!
    vadå? skickar libero en bb-väska till sjukhuset om man anmält sig? hur ska libero veta vilket sjukhus eller vilken dag man kommer?
    jag har anmält mig till libero-klubben, men jag trodde att de skickade bb-väskor på måfå...första gången jag födde fanns det inte en enda bb-väska att tillgå eftersom en del snodde med sig två, tre stycken.... 
    karma is a bitch if you are....
  • Jenna Dark

    Blev inte direkt svept idag, men var på kontroll idag och blev ordentligt behandlad av två läkare som drog och klämde jättelänge mellan benen på mig i strålkastarbelysning, trodde att jag skulle svimma efteråt och hade svårt att gå under flera timmar.
    Fick nån liten flytning bara men känner att det tyvärr inte är nåt på g idag heller....
    Bf+13 snart... Och tydligen inte på övertid alls enligt läkarna...

  • Jenna Dark

    Jag blir TIDIGAST igångsatt på torsdag em. Jag är jättesur för det....! Är det fullt på torsdag så är jag ju sist in då det ej är akut.
    Så i värsta fall får jag vänta till efter helgen...

Svar på tråden Januaribebis 2012