FredrikCA skrev 2012-04-22 19:33:34 följande:
Ja- det var rätt gjort, Och det går ju tyvärr inte göra något åt om det inte varit tydliga signaler från honom tidigare.
Det är väldigt lätt att bända och tolka signaler till sin fördel när man hoppas, Så jag kan samtidigt förstå varför han reagerade så. Det är svårt att hantera olycklig kärlek- men det är inte alls lika svårt som hantera ett svek- speciellt inte när resultatet blir att man får båda känslorna.
:)
Ja visst det är inte kul att bli nobbad. Men jag skulle aldrig få för mig att bli otrevligt mot någon bara för han inte känner som jag. Jag skulle tycka det var jätte jobbigt om jag basunerade ut min kärlek och sedan få ett nej. Kanske skulle gråta en skvätt och deppa. Men otrevlig och elak skulle jag inte bli för att han kan inte rå på sina känslor:)