Lycka till alla fredags dejtare! 
Vanilla ice queen skrev 2011-11-25 15:49:59 följande:
Ni som varit på date med någon, har magkänslan utifrån nätkontakten stämt? Jag har mailat med ett flertal killar och visst de har varit trevliga och så men jag har inte varit intresserad av att ses. Men den killen jag mailat med nu får jag pirr i magen av när jag får mail och vi mailat flera gånger varje dag. Hahaha sitter med ett leende när det säger "pling" i min mailinbox;)). Men jag undrar hur det kommer vara när man ses irl. Tänk om det känns helt fel:/ Hur har det varit för er andra?
Sånt där har varierat mycket. Jag kan ha känt pirr när jag får och läser meddelanden men sen när man träffats har det bara varit ett nej tack, så har det nog varit oftast. Men ibland så stämmer faktiskt pirret, men oftast då har det inte varit besvarat tillbaka.
Och ibland så har det funkat.
Jag har försökt att träffa killarna jag varit intresserad av så fort som möjligt, för jag har känt att det har varit endast då som man på riktigt kan/får veta om det kan bli nåt intresse på riktigt.
Anonym (ready) skrev 2011-11-25 16:39:02 följande:
Måste dejten vara på en helgdag? kan man inte ses mitt i veckan?
Klart man kan! Allt går bara man vill