ThereseX skrev 2012-01-08 09:10:51 följande:
Jose- vagnen är rätt stor i bagaget. Men vilken syskonvagn är inte det? Jag tycker att det går att packa ihop rätt bra så det får plats andra saker. Detta beror givetvis på vad man har för bil. Bi har en Audi a6 kombi och det är stort bagage.
Nej det går inte att dra ut något solskydd i suffletten. Har inte testat parasoll tycker bara dom brukar vara i vägen.
Och donkeyn har inte något nät på tyget. Behöver man verkligen det?
Vi hittade en vagn som vi verkligen ville ha och som inte tar alls mycket plats i bagaget, så visst finns det. Men nu verkar det som det kommit fram lite mer problem med denna vagn. Därför kollar vi efter alternativ.
- Är det någon med Saab 93/95 som kan säga hur den bli i bagaget?
Hur är suffletten i övrigt? Nu har kanske inte vagnen funnit så pass länge så man använt den på sommaren( minns inte när den kom till sverige). Men några soldagar har vi väl haft;)
Nej, men jag tycker det är en bra funktion, särskilt på en varm sommardag.