Vilken är Sveriges värsta stad?
Inspirerad av tråden om bästa staden så undrar jag vilken stad i Sverige ni tycker absolut sämst om?
Ni får vara hur subjektiva ni vill
Inspirerad av tråden om bästa staden så undrar jag vilken stad i Sverige ni tycker absolut sämst om?
Ni får vara hur subjektiva ni vill
Har sommarstuga i Höga kusten och dit vi åker varje sommar. Så Kramfors åker vi till för att handla, gå på bolaget eller för att åka till tippen. Blir nästan gråtfärdig av att åka dit. Nu har ju hört så mycket gott om dollarstore (vilket jag bara åkt förbi tidigare), så det kanske lyfter Kramfors en aning 
Fagersta "Här får du livstid" är den slogan du ser när du rullar in.. Den säger nog allt.

Stockholm och Göteborg på delad förstaplats.

Samma här! Vart i Höga Kusten? (om jag får vara nyfiken).
Dollar måste du besöka, mkt trevligare än i Härnösand! Sen pratar många vaaarmt om kebabstället bredvid dollar, jag var tyvärr inte så impad själv men tydligen tog jag fel dressing? ![]()
Är lite förvånad över att min stad Sundsvall inte har nämnts än, folk brukar ogilla Sundsvall pga alla härliga fabriker, man kan väl kanske även tillägga den döda stadskärnan, men i övrigt gillar jag själv stan så jag känner mig glatt överraskad.
Jag undrar: Har ni som tycker till BOTT i de här städerna?
Eslöv. Har inte bott men väl jobbat i Eslöv. Har aldrig sett så mycket misär per kvm...
Malmö, känns som att det alltid händer något dåligt där.
Vingåker, består ju enbart typ av en enda lång tråkig gata.