Shampoo som inte svider?
Vad använder ni för shampoo som inte svider och som håret blir fint av?
Vad använder ni för shampoo som inte svider och som håret blir fint av?
Hej, Weledas barnserie är bra tycker!
Att vi har libero hemma beror på att vi fått det gratis i nåt reklampaket, och med tanke på hur sällan vi tvättat sonens hår med schampo så tycker jag det känns onödigt att köpa nytt
Weledas. Helt fantastisk. Alla deras produkter är oslagbara
Har bara testat Weledas salva for narig hud (minns inte vad den heter exakt), och den talde var dotter inte alls, men inga problem med Natusan shampoo. Man far prova sig fram helt enkelt.
Jag måste bara säga att produkterna på Apoteket är jag livrädd för att använda. Dom innehåller bensin vilket torkar ut huden och gör att ni får smörja/tvätta oftare.
Lactacyd, tvålen!
Jag har iofs aldrig hällt tvålen direkt i ögonen men det använder jag till håret för att slippa alla avfettningsmedel men vill ändå inte köra no-po fullt ut. (Lat)
Jag använder eucerin tvål till mig och sonen, washlotion heter den, och jag tvättar även hans hår med den. Dom använde den på neoentalen här till småttingarna. Den är toppen! Sonen är 2½ och är aldrig torr elr liknande.