Alexi skrev 2012-08-26 12:27:20 följande:
I andra trådar är det flera som verkar föredra Fritidsresor så det verkar väldigt individuellt. Vi ska åka med Ving till Gran canaria i vinter just för att vi tyckte Vings koncept för barn passade oss bättre, våra barn är 2 och 4 och då är ju inte det här med bamseklubb aktuellt i alla fall för den yngsta.
Ja jag skulle tippa att Ving o Fritte är ungefär lika poppis hos barnfamiljer, o därefter Apollo. Det är ju de tre största charterbolagen, o precis som du skriver så tycker alla olika så bara för att några få personer här inne rekommenderar Ving så betyder ju inte det att just dem är "bäst"!
TS; vad exakt är det du söker hos hotellet? AI o barnklubb o inte för dyrt?
För att få skandinaviks barnklubb så är det väl nå't utav Sunwing eller Blue Village som är alternativen, men kan ni tänka er att skippa barnklubben så har ni ju massor att välja på!