Helkroppstråden

[quote=76433613][quote-nick]Neol skrev 2016-03-12 22:59:32 följande:[/quote-nick]
Nej, jag har väl börjat märka ganska tydligt att det händer saker ganska snabbt i kroppen nu när man misssköter vad man stoppar i sig, jämfört med för tio år sen då jag kunde äta vad som helst utan att lägga på mig. Fast jag lever ett väldigt avslappnat liv utan några större uppoffringar, så har jag gjort ett bra jobb med att hålla mig i trim är det nog mest att jag haft en bra balans mellan mat och aktivitet över tiden som funkar. Man kan vända på det och säga att ju äldre man blir desto fler felprioriteringar har hunnit staplas på varandra över tiden så det börjar bli mer och mer visuellt uppenbart
Så är det! Det går inte att göra ngn punktinsats och tro att det funkar. Över tid och utan uppehåll är vad som funkar. Då kan man kosta på sig att vara avslappnad också. Nu vid 45 och 2 barn senare, känner jag mig snyggare och starkare än nånsin. Men också rätt avslappnad till det mesta i livet. (oj, nu kanske jag måste hiva fram bildbevis här-haha :)). Sov gott!
Fast nu inser jag att jag inte vet hur man gör....med överföring från tfn. Haha-ngn får förklara vid tillfälle :). En annan gång således!
Ser ut som att ni haft en bra start på dagen tjejer
Neol: Din start verkar också bra men du kanske hade behövt lite hjälp på traven...
Neol: Självklart rycker jag ut, tyckte först att jag läste städhjälp...
Ser ut som att ni haft en bra start på dagen tjejer
Neol: Inga problem,kan både hjälpa till med "starthjälp" o kanske lite "städhjälp" efteråt:)