Anonym (fittestetik) skrev 2013-09-17 11:06:29 följande:
text...
Sedan tror jag att det hänger mer på teknik om du skall njuta mer.
Det har förmodligen inte alls med teknik att göra - det är troligare att du helt enkelt inte är byggd för oralsex.
keron skrev 2013-09-17 10:31:11 följande:
Jag tror att oralsex ger mer, i form av känsel och så (för tjejen så klart), när det finns mer att slicka.
...
Min sambo är sådan. Hon får mängder av vaginala orgasmer, men varenda man som hon legat med (och det är faktiskt en hel del...) har sagt att de skall få henne att komma via oralsex. Det har inte hänt hittills och det är nog tveksamt om det kommer att ske i någon slags framtid.
Hon hade aldrig fått en klitorisorgasm innan hon träffade mig. Min fd fru var nämligen likadan. Jag skaffade den kraftigaste rabbiten på marknaden och berättade hur hon skulle knipa. Hennes livs första klitorisorgasm var magisk och sedan dess har det blivit många. Nu när hon lärt sig har det hänt vid några få tillfällen att hon lyckats få orgasm med handen - en gång när hon gjort det och två gånger när jag gjort det. Jag är väl inte helt otränad, men är helt slut efteråt, det är tufft jobb.
Att någon skulle få henne att komma med tungan är därmed inte speciellt troligt. Så - ibland spelar tekniken ingen roll - men ofta kompenserar kroppen genom att göra andra saker bra - du kanske har lättare att få g-punktsorgasm, vaginala, bröstorgasmer, energiorgasmer eller något annat?
Och har du inte testat får du förstås göra det, det är ju onödigt att komma på det där precis innan du skall dö! :)