Hej
Anonym (ehhmm) skrev 2014-02-22 00:22:00 följande:
Det kan det visst vara. Min son blev dödsdömd av alla läkare i magen. Han skulle inte överleva. Om två veckor fyller han 1 år och är i allra högsta grad levande. så jo, min son är ett mirakel- mot alla odds.
Och jag tror minsann att jag skrev i inlägget att det fanns undantag inte sant? :)
jeje01 skrev 2014-02-21 13:43:41 följande:
Då vill jag se dig ta två separata saker och bilda en hel människa! Lite svårt, va? I livmodern sker "miraklet" att två ofärdiga celler bildar del det som behövs för att bilda en människa. De bildar även människan oftast relativt felfri. Så ja, jag tycker att ALLA människor är ett mirakel, även bitterfior som du :)
Fast jag vill inte vara något mirakel! Men tack ändå :)!
Anonym (nja) skrev 2014-02-22 00:18:28 följande:
För mig är barn ta mig f-n ett mirakel. Kan inte få några, och vi har kämpat sen 2005. Skulle jag bli gravid, skulle jag känna mig som Mirakelkvinnan med stort M. Mitt barn skulle såklart upplevas som en liten gud. Men för de som ynglar av sig hur lätt som helst kan jag tänka mig att de inte ser "miraklet" i sin egen avkomma.
Jag hoppas av hela mitt hjärta att du lyckas en dag snart :)