• habiti

    blev kallad för nolla idag

    för att jag är oskuld - av en feminist.

    varför är man en nolla om man är oskuld? varför är det så viktigt att ha sex? varför hatar kvinnor mig för att jag är oskuld?

    är inte feminister emot sexism? varför detta skadliga fokus på om killar är oskulder eller inte?

    varför är människor så elaka? varför bryr dom sig? var e all kärlek?

    är någon oskuld eller lösaktig så bryr jag inte, jag tycker om båda och respekterar dom. men varför ska jag som oskuld få utstå hån? varför ser folk ner på mig för att jag är oskuld? varför är jag minre värd? varför får jag alltid höra att jag är en loser/nolla för att aldrig haft en sak som heter sex?

    hur kan feminister vara så hatiska mot vita män som redan ligger ner och ber om nåd?

  • Svar på tråden blev kallad för nolla idag
  • Anonym (johannnesss)
    Jw83 skrev 2014-12-02 17:17:39 följande:
    Har vi tolkat det som kvinnohat? Har vi misstolkat dig? Hur ska vi annars tolka:

    " fyfan alltså. hatar kvinnor av hela mitt hjärta. hade jag inte varit kåt så hade jag inte brytt mig om dom. dom har ingen logik. bortskämda jävlar är dom."

    Du skriver " hatar kvinnor av hela mitt hjärta" sedan påstår du att vi misstolkar detta när vi kallar det kvinnohat?

    Det är inte dina läppars fel, feminismens fel eller din kuks fel att du inte får tjejer. Det är för att du "hatar kvinnor av hela ditt hjärta" och bara bryr dig om dom för att du är "så kåt". Verkar du som en kärleksfull man som en kvinna vill leva med? Nej. Efter dina uttalande så vore en kvinna dum om hon ens pratade med dig.

    Sedan ursäktar du ditt beteende med att det minsann är så synd om dig... Du förstår inte att kvinnor kan känna sig hotade och hatade av dina uttalande.

    När du skriver dumma saker om andra, och dom kallar dig nolla, så är det mobbing?

    När du skriver dumma saker om andra och kallar dom tappade så är det för att du har känslor? Förstår du dubbelmoralen?
    Men torka tårarna.

    Kvinnor har sedan jag föddes varit en jävla pain in the ass och mobbat mig livet igenom.

    Ni hatar mig till 100 %, vad konstigt då att jag kanse skrev en arg kommentar en gång (jag gav ju bara igen).

    Hur kan det inte vara mina läppars fel när folk tittar på dom och skrattar och pekar och tar foto? Folk har FRÅGAT mig om jag har sugit kuk, vilket läppstift jag bär, hur kan jag ha så röda läppar etc.

    Klart som fan att kvinnor då tar avstånd från mig då mina läppar skriker kvinnlighet något kvinnor inte vill ha hos män, kvinnor söker efter manlighet då de själva sprutar av kvinnlighet.

    Kuk är det viktigaste på mannen när det kommer till Sex. Det är kuken som ska knulla inte mitt hår. En liten kuk känns inte ett skit och är ett stort turn-off.

    En kvinna vill att mannen ska ha en helt jävla normal kul eller stor kuk, det råder det ingen tvivel om.

    Tjejer pratar kuk precis som killar pratar fitta. Tjejer berättar inte till varanndra om hur bra små kukar är, dom pratar om stora/mellan kukar på ett positivt sätt.

    Feminismen är bra, men jag gillar ej att alla vita män skuldbeläggs. Jag våldtar inte er och jag förtrycker ingen. Jag är den som förtrycks av män och kvinnor pga hur jag ser ut.

    Intresant att du vet påstår dig veta varför jag bryr mig, du/ni skriver alltid till mig vad jag tänker etc...och ni kallar mig SJUK? Ni tror ni har superkrafter.

    Så nej...inte kåthet...utan för att jag faktsikt vill ha en familj. Men detta gör mig alltså till en kvinnohatare? För att jag vill ha barn och fru och fira jul? Vänster-logik är väl detta.

    Kvinnor vet inget om mina uttalande på internet, de ser mitt ansikte, de kan inte läsa min hjärna på dess historik. De finner mig ful och äcklig och tar avstånd. Många tjejer har sagt till mig att jag är så fruktansvärt jävla ful.

    Jag skriver dock inte dumma saker, det är ni som tolkar det så och väljer då att mobba mig. Du resonerar konstigt. Tänk logiskt. Läs mina inlägg och analysera dom.

    Ni mobbar mig, retar mig, jag skriver ni är tappade. Hört talas om självförsvar?

    Du/ni är 100 st och jag är helt ensam, ni gaddar ihop er och snackar en massa goja om saker ni öht inte vet något om. NI pratar om mitt privatliv och berättar för mig vad jag tänker, vad jag gör, var jag går, allt.

    Ni är inte gud. Ni är inte mig. Ni vet inte vad jag gått igenom. Ni vet hur jag ser ut. Ni vet ingenting. Ni ser hela världen ur era ögon där ni födddes med silversked i munnen och kan få partners hur lätt som helst och ni ser bra ut. Jag är ful och dum. Jag har inte samma möjligheter. Folk bemöts på olika sätt. Jag är ful och bemöts som ett monster som borde dra åt helvete.


  • Jw83

    Men hur ska jag tolka "hatar kvinnor av hela mitt hjärta"? Berätta det för mig! Hur ska någon kvinna vilja vara med en man som öppet hatar kvinnor av hela sitt hjärta? Hur ska en kvinna vilja skaffa familj med en man som säger att han bara bryr sig om kvinnor för att han är kåt?

    Du säger att allt beror på ditt utseende och din kuk. Jag har inte sett dig. Jag dömmer dig enbart för dina åsikter och kommentarer. Du kan inte på något sätt påstå att jag mobbar dig eller tycker illa om dig, speciellt inte för ditt utseende. Det är helt omöjligt att jag skulle tycka illa om dig för din kuk eller dina läppar. Jag tycker enbart illa om dig för dina åsikter och kommentarer.

    Sen är det förjävla fördomsfullt av dig att tro att jag fötts med silversked och bara haft det lätt! Du har inte den minsta aning om vad jag gjort och hur jag kämpat för att nå dit jag är idag.

    Du har öppet skrivit att du enbart bryr dig om kvinnor för att du är kåt och att du hatar kvinnor av hela ditt hjärta. Det kan du varken förneka eller skylla på någon annan.

  • Ogago
    habiti skrev 2014-12-02 15:48:50 följande:
    varför ska jag acceptera att folk mobbar mig bara för att jag är annorlundare? varför vill folk mobba någon som är sämre än dom? vi snackar om vuxna människor här nu, vad får dom ut av det? hur kan du öht ha dessa åsikter? du är medveten om att det inte är lagligt att mobba människor va?

    du bevisar bara med din kommentar att människor som mår bra är onda, ni har det bra men ska ändå leta upp folk som mår skit och mobba oss? jag förstår inte hur såna som du tänker.

    hade jag varit en perfekt människa som er, så hade jag aldrig gått runt och tryckt ner folk som är "nollor". jag hade snarare hjälpt dom.

    verkar som att ni som gillar att trycka ned folk behöver lite motgång i era liv så att ni fattar hur det är.
    Det finns folk som är annorlunda på ett behagligt sätt, dom är spännande, infallsrika, vänliga. Det är gott att vara tillsammans med dom och man har dom gärna som vän.
    Och det finns folk som är annorlunda på ett obehagligt sätt, dom är griniga, hatiska, osociala. Man undviker att vara nära dessa, man skyr dom.

    Du tillhör gruppen annorlunda på ett obehagligt sätt. När jag råkar sitta vid samma bord som dom flyttar jag gärna till ett annat bord, jag vill inte ha med dom att göra. Dom sprider negativ energi och man känner sej äcklig till mods resten av dagen.

    Du, som du skriver själv, "hatar kvinnor av hela mitt hjärta" och du tycker att "dom har ingen logik. bortskämda jävlar är dom." Du pratar skit om min mor, min systr och min flickvän. Och vem tror du att du är? Den behagliga typen? Knappast, ska du veta, knappast.

    Du har problem för att du är annorlunda. Du blir socialt bestraffad för att du är obehaglig till person. Och du tycker därför att du är mobbad. Dessutom inser du inte att dina problem börjar hos dej, hos dej själv. Bara du kan förändra din situation, ingen annan. Ingen annan bryr sej. Vem vill hjälpa en sån som du?

    Du borde söka hjälp hos någon som är van att behandla folk som du. Näån kurativ hjälp eller psykolog. Så du får insikt vilken obehaglig typ du är och vad du kan göra för att bli åtminstone lite bättre.

    Så kom inte och vräk ur dej din etter mot andra. Betrakta dej själv!
  • habiti
    Ogago skrev 2014-12-03 07:51:56 följande:
    Det finns folk som är annorlunda på ett behagligt sätt, dom är spännande, infallsrika, vänliga. Det är gott att vara tillsammans med dom och man har dom gärna som vän.
    Och det finns folk som är annorlunda på ett obehagligt sätt, dom är griniga, hatiska, osociala. Man undviker att vara nära dessa, man skyr dom.

    Du tillhör gruppen annorlunda på ett obehagligt sätt. När jag råkar sitta vid samma bord som dom flyttar jag gärna till ett annat bord, jag vill inte ha med dom att göra. Dom sprider negativ energi och man känner sej äcklig till mods resten av dagen.

    Du, som du skriver själv, "hatar kvinnor av hela mitt hjärta" och du tycker att "dom har ingen logik. bortskämda jävlar är dom." Du pratar skit om min mor, min systr och min flickvän. Och vem tror du att du är? Den behagliga typen? Knappast, ska du veta, knappast.

    Du har problem för att du är annorlunda. Du blir socialt bestraffad för att du är obehaglig till person. Och du tycker därför att du är mobbad. Dessutom inser du inte att dina problem börjar hos dej, hos dej själv. Bara du kan förändra din situation, ingen annan. Ingen annan bryr sej. Vem vill hjälpa en sån som du?

    Du borde söka hjälp hos någon som är van att behandla folk som du. Näån kurativ hjälp eller psykolog. Så du får insikt vilken obehaglig typ du är och vad du kan göra för att bli åtminstone lite bättre.

    Så kom inte och vräk ur dej din etter mot andra. Betrakta dej själv!
    varför skyr man någon som är osocial? varför detta hat mot blyga människor? alltså seriöst jag orkar fan inte snart mer med allt orätvisst hat mot folk som inte förtjännar det.

    det är ju detta jag pratar om, Varför är kvinnor så hatiska mot killar som är tysta?

    söka hjälp? du skriver förfan rakt ut att du hatar mig för att jag är blyg. du hatar ALLA som är blyga för att de är BLYGA.

    var e kärlek i denna värld? varfr all hat? shit.
  • habiti

    du är förövrigt mer hatisk än mig, mer obehaglig också.

    du sitter på höga häster och totalt trycker ner folk och ger dom en dom på att de är värdelösa.

    du tror att du är en bra person som gör bra saker i ditt liv.

    en människa som är snäll går inte runt och kallar andra för värdelösa som du gör nu.

    du Är säkert en vänster person, dom brukar hålla på så. kallas för det goda hatet.

    det är ok att hata konstiga killar som råkar vara vita och oskulder. mobba dom! reta dom! så resonerar ni.

    noll nåd för min sits, bara hat hat hat hat hat och massa dömande om mig trots att d u inte känner mig, men du är väl gud kanske?

    du är för  helvete mer hatisk än bunny on speed


    Ogago skrev 2014-12-03 07:51:56 följande:
    Det finns folk som är annorlunda på ett behagligt sätt, dom är spännande, infallsrika, vänliga. Det är gott att vara tillsammans med dom och man har dom gärna som vän.
    Och det finns folk som är annorlunda på ett obehagligt sätt, dom är griniga, hatiska, osociala. Man undviker att vara nära dessa, man skyr dom.

    Du tillhör gruppen annorlunda på ett obehagligt sätt. När jag råkar sitta vid samma bord som dom flyttar jag gärna till ett annat bord, jag vill inte ha med dom att göra. Dom sprider negativ energi och man känner sej äcklig till mods resten av dagen.

    Du, som du skriver själv, "hatar kvinnor av hela mitt hjärta" och du tycker att "dom har ingen logik. bortskämda jävlar är dom." Du pratar skit om min mor, min systr och min flickvän. Och vem tror du att du är? Den behagliga typen? Knappast, ska du veta, knappast.

    Du har problem för att du är annorlunda. Du blir socialt bestraffad för att du är obehaglig till person. Och du tycker därför att du är mobbad. Dessutom inser du inte att dina problem börjar hos dej, hos dej själv. Bara du kan förändra din situation, ingen annan. Ingen annan bryr sej. Vem vill hjälpa en sån som du?

    Du borde söka hjälp hos någon som är van att behandla folk som du. Näån kurativ hjälp eller psykolog. Så du får insikt vilken obehaglig typ du är och vad du kan göra för att bli åtminstone lite bättre.

    Så kom inte och vräk ur dej din etter mot andra. Betrakta dej själv!
  • habiti
    Jw83 skrev 2014-12-03 06:00:31 följande:

    Men hur ska jag tolka "hatar kvinnor av hela mitt hjärta"? Berätta det för mig! Hur ska någon kvinna vilja vara med en man som öppet hatar kvinnor av hela sitt hjärta? Hur ska en kvinna vilja skaffa familj med en man som säger att han bara bryr sig om kvinnor för att han är kåt?

    Du säger att allt beror på ditt utseende och din kuk. Jag har inte sett dig. Jag dömmer dig enbart för dina åsikter och kommentarer. Du kan inte på något sätt påstå att jag mobbar dig eller tycker illa om dig, speciellt inte för ditt utseende. Det är helt omöjligt att jag skulle tycka illa om dig för din kuk eller dina läppar. Jag tycker enbart illa om dig för dina åsikter och kommentarer.

    Sen är det förjävla fördomsfullt av dig att tro att jag fötts med silversked och bara haft det lätt! Du har inte den minsta aning om vad jag gjort och hur jag kämpat för att nå dit jag är idag.

    Du har öppet skrivit att du enbart bryr dig om kvinnor för att du är kåt och att du hatar kvinnor av hela ditt hjärta. Det kan du varken förneka eller skylla på någon annan.


    förlåt för att jag gör självförsvar för att jag blir mobbad.

    förlåt återigen, man får inte kritisera kvinnor!

    hata vita män, hata oskulder, hata blyga......är jag på rätt spår nu? :S
  • Jw83
    habiti skrev 2014-12-09 04:20:55 följande:

    förlåt för att jag gör självförsvar för att jag blir mobbad.

    förlåt återigen, man får inte kritisera kvinnor!

    hata vita män, hata oskulder, hata blyga......är jag på rätt spår nu? :S


    Läste du överhuvudtaget mitt inlägg? Du vägrar svara på det jag egentligen skriver eftersom att det visar på att du är hatisk och inte alls ett offer. Varenda kvinna som läser dina inlägg tar illa upp! Du kritiserar inte, du hatar, sprider fördomar och får kvinnor att må dåligt! Sen vägrar du bemöta relevant kritik.
  • Ogago
    habiti skrev 2014-12-09 04:18:40 följande:

    du är förövrigt mer hatisk än mig, mer obehaglig också.

    du sitter på höga häster och totalt trycker ner folk och ger dom en dom på att de är värdelösa.

    du tror att du är en bra person som gör bra saker i ditt liv.

    en människa som är snäll går inte runt och kallar andra för värdelösa som du gör nu.

    du Är säkert en vänster person, dom brukar hålla på så. kallas för det goda hatet.

    det är ok att hata konstiga killar som råkar vara vita och oskulder. mobba dom! reta dom! så resonerar ni.

    noll nåd för min sits, bara hat hat hat hat hat och massa dömande om mig trots att d u inte känner mig, men du är väl gud kanske?

    du är för  helvete mer hatisk än bunny on speed


    Läste du att jag skrev: "Du borde söka hjälp hos någon som är van att behandla folk som du. Nån kurativ hjälp eller psykolog. Så du får insikt vilken obehaglig typ du är och vad du kan göra för att bli åtminstone lite bättre."

    Har du gjort det? Du verkar älska din offerattityd. Du vill bli behandlad med respekt och du vill ha rätten att vara obehaglig och hatisk. Hur fanken tror du att du nånsin kan få vänner?

    Så sök hjälp! Du behöver det! Inse det!
  • habiti
    Jw83 skrev 2014-12-09 05:28:33 följande:
    Läste du överhuvudtaget mitt inlägg? Du vägrar svara på det jag egentligen skriver eftersom att det visar på att du är hatisk och inte alls ett offer. Varenda kvinna som läser dina inlägg tar illa upp! Du kritiserar inte, du hatar, sprider fördomar och får kvinnor att må dåligt! Sen vägrar du bemöta relevant kritik.
    lol, ni gör samma sak.

    men ni är så ovana att något går emot er så det är därför ni blir så arga.

    ni tror ni sitter inne på den enda sanningen o alla andra är värdelösa.

    är det ens lönt att skriva med er? samma tugg hela tiden. kom med något nytt. lär dig respektera att alla inte tycker att vita män galningar o att alla kvinnor är grymma personer som är totalt kompletta.
  • habiti
    Ogago skrev 2014-12-09 08:31:45 följande:
    Läste du att jag skrev: "Du borde söka hjälp hos någon som är van att behandla folk som du. Nån kurativ hjälp eller psykolog. Så du får insikt vilken obehaglig typ du är och vad du kan göra för att bli åtminstone lite bättre."

    Har du gjort det? Du verkar älska din offerattityd. Du vill bli behandlad med respekt och du vill ha rätten att vara obehaglig och hatisk. Hur fanken tror du att du nånsin kan få vänner?

    Så sök hjälp! Du behöver det! Inse det!
    "vänner"? det var jag sade upp kontakten med dom hörru, sluta lek gud, du vet inte något om mig.

    NI sätter offerkofta på mig genom att göra angrepp på MIG.

    hatisk och obehaglig för att jag skriver saker som händer irl? bölgarv på den.

    jag ska alltså hålla käft o tigga. men sådana som du får klaga hur jävla mycket som helst bara för att du råkade föddes med en vagina.
  • Ogago
    habiti skrev 2014-12-09 15:40:28 följande:
    "vänner"? det var jag sade upp kontakten med dom hörru, sluta lek gud, du vet inte något om mig.

    NI sätter offerkofta på mig genom att göra angrepp på MIG.

    hatisk och obehaglig för att jag skriver saker som händer irl? bölgarv på den.

    jag ska alltså hålla käft o tigga. men sådana som du får klaga hur jävla mycket som helst bara för att du råkade föddes med en vagina.
    Tänk efter hur mycket vänlighet du utrycker dej med. Ganska lite.
    Och tänk efter hur mycket fientlighet du skapar. Ganska mycket.

    Killar som visar vänlighet mot kvinnor får ligga mycket.
    Killar som sprutar etter mot kvinnor får nöja sej med fantasier.

    Dina problem grundar sej på din attityd. Ju tidigare du inser detta ju snarare blir du socialt funktionell. Sök hjälp och rehabilitera dej.
  • habiti
    Ogago skrev 2014-12-09 23:24:35 följande:
    Tänk efter hur mycket vänlighet du utrycker dej med. Ganska lite.
    Och tänk efter hur mycket fientlighet du skapar. Ganska mycket.

    Killar som visar vänlighet mot kvinnor får ligga mycket.
    Killar som sprutar etter mot kvinnor får nöja sej med fantasier.

    Dina problem grundar sej på din attityd. Ju tidigare du inser detta ju snarare blir du socialt funktionell. Sök hjälp och rehabilitera dej.
    Amen flabben på di. Skillnad på att vara anonym på facking familjeliv jämfört med irl, elr hur?

    Det är sådana som du skapar fientlighet genom att påstå att endast kvinnor kan må skit, att kvinnor har det värre, man ska hålla käft som man, nääää johhannes du e snygg ja lovar etc...jävla skitsnack på er. är ni någon sorts sekt eller.

    jag visar vänlighet. jag hälsar, håller upp dörrar och stör ingen.

    kvinnor som sprutar etter mot män får nöja sig med att ligga hur mycket som helst, en sanning som ni flyr undan. en stor orättvisa är det att tjejer är så privligerade.

    min attityd är bäst på forumet. jag ser verkligheten som den är istället för att leva i en alternativ verklighet att att jag är snygg och har en kuk på 17 cm och legat med 100 pers.

    Jag har sökt hjälp, men de hänvisar mig till arbetsförmedlingen och att jag "klarar det" "väldigt få kan få hjälp idag, vi har stora problem i sjukvården".

    jag tycker du borde söka hjälp för att du är envis, du tror du har rätt i ALLT.

    varför i helvete spelar inte mina erfaranheter någon roll? alla som skrattar åt mig, tar foto, pekar på mig, stittar på mig och varit elaka mot mig är alltså totalt irrelevant? eller du och dina jämnlikar menar att jag ska tåla denna skit?


  • Ogago
    habiti skrev 2014-12-10 02:49:49 följande:
    Amen flabben på di. Skillnad på att vara anonym på facking familjeliv jämfört med irl, elr hur?

    Det är sådana som du skapar fientlighet genom att påstå att endast kvinnor kan må skit, att kvinnor har det värre, man ska hålla käft som man, nääää johhannes du e snygg ja lovar etc...jävla skitsnack på er. är ni någon sorts sekt eller.

    jag visar vänlighet. jag hälsar, håller upp dörrar och stör ingen.

    kvinnor som sprutar etter mot män får nöja sig med att ligga hur mycket som helst, en sanning som ni flyr undan. en stor orättvisa är det att tjejer är så privligerade.

    min attityd är bäst på forumet. jag ser verkligheten som den är istället för att leva i en alternativ verklighet att att jag är snygg och har en kuk på 17 cm och legat med 100 pers.

    Jag har sökt hjälp, men de hänvisar mig till arbetsförmedlingen och att jag "klarar det" "väldigt få kan få hjälp idag, vi har stora problem i sjukvården".

    jag tycker du borde söka hjälp för att du är envis, du tror du har rätt i ALLT.

    varför i helvete spelar inte mina erfaranheter någon roll? alla som skrattar åt mig, tar foto, pekar på mig, stittar på mig och varit elaka mot mig är alltså totalt irrelevant? eller du och dina jämnlikar menar att jag ska tåla denna skit?
    Läs igen, denna tråden och tidigare trådar, och berätta för mej hur mycket vänlighet du utandas. Berätta hur angenäm du är att umgås med och hur mycket kvinnor älskar dej för din amabla personlighets skull.

    Kan man dra några slutsatser av detta? Tänk, lite, tänk!

    Varför i helsike tror du trevliga killar får ligga men otrevliga icke?
Svar på tråden blev kallad för nolla idag