Nån mer som planerar nr tre och vill följas åt :)
Nu ligger jag med en kudde under rumpan och tänker inte resa mig upp på ett tag ????????
Nu ligger jag med en kudde under rumpan och tänker inte resa mig upp på ett tag ????????
Hej! Ny här. Jag har innan jul fått reda på att jag har pcos och har fått hem Letrozol till nästa mens (vilket jag hoppas inte blir). Undrar om du haft några biverkningar av medicinen? Jag är nervös och lite orolig. Tacksam för svar
Hej,
Håller lite låg profil just nu. Kommer nog bli med aktiv när det närmar sig BIM o all oro som tillkommer då hehe. Just nu bör jag ha äl här i dagarna enligt äl testerna. I mars har vi försökt i två år.. herregud.. två år av ångest.
Håller tummarna extra hårt för oss som försökt länge <3
Är det nån mer här inne som lika galen som mig på att googla barnvagnsmodeller?! :))
Förstår att det blir extra svårt efter mf och det ni vart med om :(
Jag sydde oxå några bodys i början av bebisverkstan men nu känns det bara ledsamt att se dem.. har så många tyger till blivande bebis som jag knappt orkar se på. Tur jag kan tröstsy åt dom stora o mig själv..
Vilken vagn ville du ha ?
Jag försöker att inte testa just för att jag blir så ledsen av att inte se det extra strecket eller pluset.. vrida o vända på testet i olika ljus. Näe fy för o testa
ÄL+7 idag...
Vart och lämnat nytt TSH-prov..hoppas innerligt att det gått ner nu. Hon ville inte skriva ut mer Letrozol, har en omgång kvar efter denna men har det inte tagit sig på nästa heller så ska vi lägga en annan plan. Har haft kontakt med en annan klinik för att gå vidare med IVF då de inte gör det på den jag går hos nu...men hoppas så innerligt slippa den processen. Men vill samtidigt inte tappa tid då jag blir 40 om nån månad.
Bim -2 och mensen är på g.
Hur länge ska man orkar... :(
tappar helt sugen dessa dagar.. kanske blir bättre om två veckor..
Ska lämna blodprov nu under mensen för koll av hormoner på fertilitetskliniken. Och ev spermaprov..
vad händer om blodproverna är dåliga. Är det då man får såna hormonpreparat npgra av er äter?
Mina två första kom med till på första försöken...blev gravid två ggr under 2016 men här är jag ändå...inte ett dugg närmare en gosig och helt underbar bäbis. Snart är det BF för vårt MA..känns skit att inte ha lyckats bli gravid igen.
Men är ju bara att kämpa på och försöka se framåt, finns inte på min karta att ge upp än. Nu kör vi tredje omgången med Letrozol dubbelkur, tar det sig inte på denna så kommer vi starta upp IVF...klarar inte att tappa mer tid, fyller 40 år om några veckor bara.
Negativt idag på BIM så bara att vänta på mensen. Slutade med Lutinus igår så kan ta en dag eller två för den att komma igång.
Mensen knackade på igår punktligt som få under kvällen, så idag är den igång.
Så less...men bara skrapa ihop sig och blicka framåt, nästa helg är det äl igen...