tovemaja skrev 2016-06-03 06:08:49 följande:
Kul att det händer lite! När har du bf? En stund kvar om du "bara" är i v.34? Här är jag i början av v.33 men känner mig tung, tung, tung och har det lite jobbigt fysiskt. Dock känns värmen hanterbar än då länge... Bor precis vid vattnet så det hjälper ju lite också.
Tre arbetsdagar kvar nu! Idag och onsdag-torsdag! Härligt att gå hem sedan... Gymnasielärare i maj-juni är en pest att vara!
Ja, precis, då vet man att det börjar närma sig till slut :) men jo, det är lite mindre än 7 veckor kvar, så det är ett tag ändå. Han får då stanna inne åtminstone till 37+0 :) har bf 19/7. Åh, så skönt! Önskar jag bodde nära vatten, då hade jag badat varje dag! Jo, inte är man direkt lätt och smidig längre, suck..
Jaså, varför är det en pest just då?