Anonym (Få som är sakliga) skrev 2017-04-08 01:22:29 följande:
Jag tror du redan fått svaret genom att läsa Frontlines oerhört torftiga, svaga och osakliga argumentation. Dvs att det inte finns något sakligt skäl, förutom att man kan ogilla hans partis politik. Å andra sidan vill vi väl alla ha en demokrati där många tycker olika? Tyvärr har nätet blivit en tummelplats för en massa anonyma troll och rättshaverister.
Stefan Lövfen gjorde ett mycket bra och samlande intryck under kvällens presskonferens. Jag är inte sosse men kan ändå imponeras över den trygga och tydliga ledarroll han intog i en svår situation.
Håller fullt med. Tyckte han höll ett bra och förtroendeingivande tal och till skillnad från Reinfeldt så har han en empatisk förmåga, verkar hyfsat trovärdig och mänsklig. Men det som Sverige behöver är ju Jonas! Den enda som har en jämlik politik och ett tydligt fokus. Vad de flesta som klagar på sossarna glömmer är ju att de inte har majoritet och därför inte kan påverka så mycket i nuläget och föra en vettig socialdemokratisk politik.