Här är vi alla vänner.
Hej och välkommen.
Slå dig ner och känn dig som hemma.
Här kan ni prata om allt ni känner för. Ingen dömer er. Kanske jag kan vara till hjälp med något eller någon annan.
Kom ihåg att hålla god ton!
Hej och välkommen.
Slå dig ner och känn dig som hemma.
Här kan ni prata om allt ni känner för. Ingen dömer er. Kanske jag kan vara till hjälp med något eller någon annan.
Kom ihåg att hålla god ton!
Ahh, formateringen hände inte riktigt med. :s. Men funkar det så?
Så här blev andra sidan i alla fall och resten följer samma stuk:
När de hade det som trevligast, hörde de en helikopter. Det var Dr. Eggman som kom. Idag var han grinigare än vanligt!
?Sonic, kom ut, din lilla räka?, sa han.
Sonic tittade ut genom fönstret.
?Vad är det, Sonic?, frågade Tails.
?Det är farbror?, sa Sonic. ?Och han har med sig en armé.?
?Då gör vi oss redo för strid?, sa Tails. ?Är ni med oss?, frågade han sina vänner.
?Ja?, sa de andra med Pikachu i spetsen.
?Jag går ut först och hör vad skrället vill?, sa Sonic.
Han öppnade dörren och gick ut.
?Så, du vågar dig ut?, sa Dr. Eggman.
?Dig är jag inte rädd för, din fähund?, sa Sonic.
?Som du ser kom jag inte ensam?, sa Dr. Eggman. ?Låt mig få presentera mina vänner.?
Han presenterade sina vänner. Först Dave och hans minioner. Dave var ledaren för dem och den värsta av dem, sen presenterade han den ondaste av de onda, Dr. Neo Cortex. Han var så grym att han inte behövde en närmare presentation.
Crash Bandicoot kom gående. Han skulle ha kommit tidigare till Sonic och Tails, men han hade känt sig lite förkyld, men nu var det bättre! Han såg Dr. Eggman och hans elaka minioner, men framförallt såg han Dr. Neo. De två hade haft sammandrabbningar förut och kände varandra väl. Han såg på fajten som strax skulle utspela sig. Han gjorde sig beredd på strid. Han tog på sig sin mask, Wumbaga, som den hette, sen smög han sig fram genom buskaget och kom upp bakom Sonic och Tails.
?Så det är dags att komma nu?, sa Sonic när han fick syn på Crash.
?Bättre sent än aldrig?, sa Crash. ?Hej, Tails.?
?Hej, Crash?, sa Tails.
?Det verkar som att Dr. Eggman har med sig hela sin armé idag?, sa Crash.
?Gör er beredda på strid?, sa Sonic. ?Jag tar hand om Dr. Eggman. Tails, du tar hand om Dave. Crash, du tar hand om Dr. Neo och Pikachu, du och de andra tar hand om minionerna, okej??
?Ska bli, Sonic?, sa Tails.
?Nu kör vi?, sa Crash.
?Pikachu?, sa Pikachu.
Rockar loss till: No Doubt-I'm just a girl.
Nu drar jag till jobbet!
Later, y'all!
.