Anonym (Gbg) skrev 2023-11-23 15:07:32 följande:
Hur då, du ska ju ändå vara tyst om det. Det är inte synd om dig.
Klart det är.
Anonym skrev 2023-11-23 15:26:31 följande:
Jo, det som är lättast och ligger din personlighet närmast ÄR ju faktiskt att bara släppa in vem som helst mellan benen?
Nu gör du istället så att du bestämmer att - trots att du är ett äckel - så är det ditt liv som är värt något och din sambos inte. Du bara tar bestämmaderätten över hans liv och lurar honom att ha det på ett visst vis, utan att han får säga något. Han ska leva i en jävla lögn för att DU har bestämt att DU inte kan utöva din hobby att byta kille EN gång till. Det hade varit lätt. Du är van.
Moa22 skrev 2023-11-23 00:55:05 följande:
För att jag inte vill behandlad som ett svinn och känna mig som ett äckel. jag hatar att bli straffad
Men det är ju helt magiskt, för helvete! Du är ju den trögaste som gått utan ett par trosor! Har du tappat pattarna in i ett öra eller nåt?!?
5 eller 6 gånger har jag nu frågat VARFÖR du ska / bör slippa konsekvenser och vad argumenten för detta är. VARENDA gång har du svarat att det är för att du "vill"!
Jag har till och med upplyst om det idiotiska i detta men du gör det igen.
Tror du att man i t ex USA går i korridoren och frågar dödsdömda om det är någon som inte vill bli avrättad, som kanske tycker att det verkar obehagligt och sedan släpper man vederbörande?
Alla fattar att du är enbart kön och ingen ryggrad. Du behöver inte ta det igen.
VARFÖR ska just du slippa konsekvenser, vad är argumenten för detta? Är det något unikt och frälsaraktigt med dig?
Berätta nu inte att du VILL slippa konsekvenser, utan ENBART varför du är ett historiskt undantag.
Jag är inget luder så vem som helst är det inte.
så du menar att bara för att jag är ett äckel så är jag inte värd lika mycket som andra? Jag älskar min sambo och ska ge han mer kärlek. Men vissa saker behöver han inte veta.
Jag har ingen argument egentligen för att slippa konsekvenser, men vill slippa dom.
Har jag ingen ryggrad? skitsnack!