Bara bada bastu
Men jag släpper dig nu, trots att jag uppskattar dig 🙂
Och den känslan är fortfarande inte besvarad utan snarare tvärtom så - lämna mig ifred och försvinn.
Nej, du är den enda otrevliga här som fortsätter tjafsa och trakassera, trots att du vet att du inte är önskad.
Du är anmäld också. Inte okej att kalla andra medlemmar för idioter. Sluta svara, sluta trakassera.
Bara bada bastu är en otroligt catchig låt med en refräng som är som ett tuggummi, den fastnar fortare än man kan säga yksi kaksi kolme sauna. Det är helt enkelt en strålande poplåt och bara för att den handlar om ett ovanligt ämne gör den inte till en plojlåt. Men visst den går lätt över huvudet om man inte har ett öppet sinne.
Däremot kommer den ha svårt mot Tommy Cashs bidrag i finalen. Den kommer iofs folk oxå ha svårt för då det är en låt och ett framträdande som är subtilt satiriskt.
Det handlar inte om nåt ?öppet sinne? utan om att folk har olika smak och detta får du acceptera helt enkelt.
Låten har knappt nån melodi och består till stor del av taffligt rappande, något som i mina öron inte låter särskilt begåvat precis.