Erat bästa schampoo??
Har själv inte hittat mitt favvoschampo ännu och har torrt hår. Behöver lite hjälp.
Har själv inte hittat mitt favvoschampo ännu och har torrt hår. Behöver lite hjälp.
El-Vital. Både de blå och de rosa produkterna
Jag använder massa olika...fast Fudge-produkterna är jättesköna, och så luktar de kola!!! Yummi!
Jag använder redken all soft. Det är jättebra och luktar gott.
Det är stor skillnad på schampo från affären och från frisören, det från affären innehåller mest vatten. Av frisörschampot räcker det med pyttelite för att håret ska bli rent.
Tack, ska fråga då. är nog lite insöad, köper oftast Matrix.
Ett tag hade jag L'anzas ljusgröna flaska (heter?????) och balsam Detangler i samma serie. Det fungerade kanon. Men nu kör jag med Lush's schampokakor och de funkar lika bra och innehåller bara naturliga ingredienser och dessutom slipper man släpa hem en massa vatten.
Herbal Essences helt klart. Fräscht och friskt ![]()
mejram: Funkar verkligen Lush?! Har också tänkt köpa, men känner mig lite osäker...balsam - hur funkar det? Jag har rätt så långt och flygigt hår, så jag behöver verkligen balsam! Har de det?
A73H - de funkar jättebra! Nu har jag en som heter....hmmmm....seaweed tror jag, turkosblå med lite alger i. Och balsam/inpackning Retread. De har flera sorters balsam, men jag har fastnat för denna. Finns även balsam på "kaka", men det funkade inte så bra på mig som gärna vill kleta in håret ordentligt
. Schampokakan räcker hur länge som helst, löddrar som bara den.
Och har man barn är deras babyschampo Assisi jättebra. Låglöddrande för att kunna sköljas ur lätt och milt för ögon, hud och näsa.
Och jag får inte betalt för att säga detta