Luleå del 3
hörrni, alla ni som blivit föräldrar. har ni tecknat försäkring på era barn? en man ringer oss varje dag från trygg hansa och vill att vi tecknar via dem. nån som gjort det? varför/varför inte? vad har ni för försäkring?
hörrni, alla ni som blivit föräldrar. har ni tecknat försäkring på era barn? en man ringer oss varje dag från trygg hansa och vill att vi tecknar via dem. nån som gjort det? varför/varför inte? vad har ni för försäkring?
Augustibäbis,
jag tecknade bara den där gratis försäkringen hos trygg hansa under graviditeten - är inte de första 6 månaderna gratis då?
Augustibäbis,.
ah, okej. då vet jag. tack :)
isblomma,
wiho! skoj att det är på G! nu sk avi hålla utkik på webbisar. vad heter du och din man/sambo?
Norrskensflicka,
hehe. Vi har endast fått ett par strumpor (vilket är tur, för jag har ca 20 par sen tidigare). så olika det kan vara. Vi har istället fått många bodys och klänningar :)
idag ska vi på nolia, nora och jag. det hade gärna fått vara liiite svalare och molnigt. hoppas det kommer gå bra ändå. har med både vagn och baby björn selen. är lite nervös, faktiskt :)
grattis sciarlotta!
helenz,
ååh. jag har också tyckt värmen har varit jobbig, men nu är jag tacksam. tog en promenad ikväll med sambon o lilla nora (i sjalen som jag ÄNTLIGEN lärt mig knyta. HURRA!!!!!) å då var det såå skönt att det var varmt. kändes som att vara utomlands :) hoppas du får svar från FK snart och att du får HP beviljad.
Loverose,
HURRA! håller tummarna. lycka till!
grattis, singela!!!!