Pladdertråden!
Sitter och väntar samtal från KK vid 09.10 och ska ringa BM vid 8.15, känns nästan onödigt nu när det verkligen känns som att det ska gå åt helvete! ![]()
Sitter och väntar samtal från KK vid 09.10 och ska ringa BM vid 8.15, känns nästan onödigt nu när det verkligen känns som att det ska gå åt helvete! ![]()
Lättja:
Ingen aning! ![]()
Lättja: Fy tusan! Har aldrig sett något sånt förr! Så himla irriterande!!!
Lättja: Jaså? Då tänker jag absolut inte väga mig! Gick för tusan upp närmare 20 kg av PCOS:en sedan pillerstoppet för elva månader sen ju!
Hanna: Japp, håller på och ringer! ![]()
Haha, nu blir jag tokig! Har ringt fel två ggr!!! ![]()
Hanna: Till att börja med stod fel nr i telekatalogen, och jag kom till ett lab eller nåt, sedan slussades jag vidare till MVC, då visade det sig vara FEL MVC, inte alls den jag skulle till, och dit jag ska är det upptaget HELA tiden! ![]()
Hanna: Väldigt!
Kan man inte bara få en jäkla tiiiiid! ![]()
Äh, jag kommer nog ta elefantpriset!
(Fast hoppas innerligt att jag blir som Ms syster och inte går upp knappt något utan tar av min egen reserv istället!)
Lättja: Här är det inte ens telekö, utan tutar upptaget och så får man ringa igen och igen! SKITJOBBIGT! ![]()