BF Juli-07 Nr3
vad är det för liggdel?
och det är väl lång tid kvar. tycker det känns så alvägset alltihop
vad är det för liggdel?
och det är väl lång tid kvar. tycker det känns så alvägset alltihop
jag har det mesta redan sen Adam. Det ända jag köpt är två snuttefiltar och en ny vagn (vad jag kommer på just nu i alla fall)
he he
har ett par "musikvideos" som jag och två kompisar gjort. skulle aldrig i livet lägga ut dem. Moahahahahaha. vilken syn det skulle vara.
Vår käre son på 2 år har just målat våra väggar i sovrummet med svart whiteboard penna!!
Vilken trevlig överraskning. 3 av 4 väggar klottrade på. Tur vi har färg att måla över med, men ändå....suck...........
och pennan hittade han givetvis i sambons jobbarbyxor som LÅG PÅ GOLVET!! Ja ja, det är han som får fixa så..
jag började faktiskt garva själv. men jag sprang in i ett annat rum så sonen inte skulle se mig skratta.
nu skulle sambon måla över och tog fel färgburk. Moahaha. det blev en mycket ljusare färg. nu sprang han ner för att leta den rätta färgen.
grattis vallmar.
här har vi just ätit vita bönor, falukorv och stekt ägg. riktig husmanskost, mums.