Vita hem del 6
Tack för att ni håller tummarna för "vårt" hus! Släktingen har inget intresse i huset som är en släktgård utan vill bara åt pengarna, det är så hemskt hur förblindade människor kan bli och dessutom ha mage att gå emot någons sista vilja, det är sorgligt!
Nu jäser bulldegen, provade ett recept ur Lantliv som jag fick idag, tyvärr var den inte alls så inspirerande som den brukar, mycket ekologiskt dock!
juliah, jag tycker absolut att du kan skriva med enbart små bokstäver, på Albins doptavla från ylva skarp har hon skrivit a:et med liten.
Spännande med alla fönster! Min syster har satt ett gammalt fönster på ett skjul utan fönster, hon satte ett rutigt tyg bakom så det ser verkligen ut som ett fönster! Annars låter det fint att bara luta det och ha en ljuslinga runt.