kast21 skrev 2024-08-25 11:11:02 följande:
Har skrivit om vår historia innan här? allt har gått bra för min dotter. Efter 5 laserbehandlingar är märket borta. Missfärgningen var 10*30 cm och hon var bara 14 när hon fick järndroppet fel i armen.
Löf har betalat ut ca 25000 för hennes skada.
Hej!
Stort tack för svar!
Hoppas att du ser detta trots sen återkoppling från min sida. Skönt att det har gått bra för din dotter. Jag hoppas att jag också ska kunna göra en laserbehandling för att få bort missfärgningen. En läkare avrådde mig dock från laser då han trodde att det skulle kunna bli ärrbildning..
Jag undrar därför vad mer exakt det är för laserbehandling din dotter har gjort?
Det finns ju många olika laserbehandlingar där ute och detta hör ju inte heller till det vanligaste problemen att behandla. Eftersom det har fungerat bra för din dotter så tänker jag att det är den behandlingen jag först får överväga:)
Lider (liksom flera andra i denna träd) rätt mycket över missfärgningen - om det går att komma åt genom behandling hade det varit en väldig lättnad.
Tack igen!