Inlägg från: malinkaunitz |Visa alla inlägg
  • malinkaunitz

    Vi som shoppar danska barnkläder del 15

    Fick iaf hem hummel overallen och katvig mössan idag och det passa nog :P har inte riktigt bestämt mig än...

  • malinkaunitz
    RååSa BuBBlan skrev 2009-10-20 21:23:36 följande:
    Du har ingen bild på de ihop?  *nyfiken*
    Jag kan ta efter dom desperata hemmafruarna :P
  • malinkaunitz
    RååSa BuBBlan skrev 2009-10-20 21:38:52 följande:
    Oooooo... Vad can de va för size på den då måntro? Gillar dom inte rött där nere eller vadå??? Här va de tvärslut!!!
    Nu finns det bild i mitt galleri.. Dock tagen med videokameran så inte så bra bild :)
  • malinkaunitz
    lillronya skrev 2009-10-20 21:53:37 följande:
    Jamen 92 brukar ju funka på T 1100 in på salgkontot iaf.
    Nej har jag missat en lurv i strl 92.. hm.. det var tråkigt :P
  • malinkaunitz
    JsN skrev 2009-10-21 08:15:23 följande:
    Du menar Bloom fresco? Vi har den och visst är den snygg! Men... Det är inte svensk desing och säkerheten och smidigheten är inte som på svenska barngrejer. Den var jättebra när pytte var riktigt pyttig, sen var den värdelös mellan halvåret och säg 1½ år. Nu funkar den bra och bättre ju större hen blir. Den kommer att funka tills pytte blir stor nog att sitta på riktig stol. Men den är mer snygg än bra! Bla sitter sitsen bara fast med en kardborre så när man tar bort fempunktsselen så halkar sitsen omkring. Jag ångrar inte stolen för en sekund (men då har jag inte betalat fullpris utan ungefär halva priset) men jag kan nog bara rekommendera den för utseendet.
    Aha okej.. hmm nu fick jag en funderare.. den kostar väl ändå 3000 till fullpris.. jag som hade övertalat gubben här igår kväll .. Men jag vill nog ha den.. Fast då kanske man ska behålla tripp trappen ..
  • malinkaunitz

    Nikki :D var är du ?? Dom bruna Ns byxorna är dom för små för din eller har du tröttnat? Vill ha men inte om dom är på gränsen ..

  • malinkaunitz
    RååSa BuBBlan skrev 2009-10-21 21:54:14 följande:
    Jädrans va jag jobbat med T nu alltså *stolt*
    Ja men jag vill ha lite suits ;) Men fina saker har du lagt ut :) Hoppas dina lurvar går upp lite ..Inte kul och ge bort dom..
  • malinkaunitz
    RååSa BuBBlan skrev 2009-10-21 21:59:53 följande:
    Aha Dom trodde jag va dött lopp på T just nu så jag la dom i Tradera lådan här hemma... Ja lurvarna ligger oroväckande lågt  Hoppas dom skuttar upp nån femtilapp iallafall..
    Suits är bäst att ha under overallen.. så konstigt att dom inte går bättre då.. Men ha högt utrop och köp nu.. Detekar tomt här på 92 suits och märkte igår att 86 är för kort nu :/
  • malinkaunitz
    Mini78 skrev 2009-10-21 22:09:41 följande:
    Hallå tjejer!Hur är Molos lurvoveraller i storlek? Rymliga?
    Det beror på vilken säsong dom är ifrån.. Höstens är små .. :)
Svar på tråden Vi som shoppar danska barnkläder del 15