-
-
Svar på tråden Bugaboo Bee tråden del 6
-
Sjukhus Mamman skrev 2011-05-02 12:42:01 följande:Nu försöker jag svara dig ännu en gång haha jädra telefon som tar bort det mesta
Det låter perfekt och som en plan
jag har en hel del grejer här hemma som vill flytta till dig oxå
-
Åh har ni sett liften från kronan? Den 10gruppen gjort!!? Syrran letade fram men passar den..? Får leta måtten
-
-
dem är jätte fina, men jag har för mig att dem kostade en del?mammageno skrev 2011-05-02 20:42:19 följande:Åh har ni sett liften från kronan? Den 10gruppen gjort!!? Syrran letade fram men passar den..? Får leta måtten -
Hittar inget pris så vi mailade. Jättekonstigt att inte ange återf. Tycker jag??!
Men visst är den fin!? Finns även åkpåse i samma fast blå -
den är lovely mjukliften, klämde på den på mässan förra hösten...mammageno skrev 2011-05-02 22:27:06 följande:Hittar inget pris så vi mailade. Jättekonstigt att inte ange återf. Tycker jag??!
Men visst är den fin!? Finns även åkpåse i samma fast blå -
Åkpåsen kostar 1000 iaf p
-
Cocoonen är liten, det stämmer. Men jag tyckte faktiskt ändå att den funkade riktigt bra under sommarmånaderna (fick barn i juni förra året). Använde den under ca fem månader, sedan ville sonen ändå kunna sitta upp, så då bytte jag till en varm åkpåse.
Det jag tyckte var dåligt med den är att den inte har någon platta i botten och band att bära den i. Men snygg är den
och jag tyckte det var praktiskt med locket. Men jag skulle inte rekommendera den till ett barn som föds den kalla årstiden då den inte är särskilt varm. -
med platta i botten och handtag att bära så blir det ju en mjuklliftBeeWee skrev 2011-05-03 08:15:21 följande:Cocoonen är liten, det stämmer. Men jag tyckte faktiskt ändå att den funkade riktigt bra under sommarmånaderna (fick barn i juni förra året). Använde den under ca fem månader, sedan ville sonen ändå kunna sitta upp, så då bytte jag till en varm åkpåse.
Det jag tyckte var dåligt med den är att den inte har någon platta i botten och band att bära den i. Men snygg är den
och jag tyckte det var praktiskt med locket. Men jag skulle inte rekommendera den till ett barn som föds den kalla årstiden då den inte är särskilt varm.
Tycker att bugga borde göra en egen mjuklift.... -
men fram tills dess ska jag drömma om kronanliften, tänk den till min röda suffla, drömmen är ju även en ceries suffla *craving*