Haninge söder om Sthlm tråd3
Hej!
Hej!
Jag tänkte nässla mig in här också om det går för sig... ;)
Bor i Norra Sorunda men hoppas kunna bli Haningebo inom en snar framtid då vi just lämnat in bygglovshandlingarna till kommunen... Hoppas hoppas!
Har 3 killar som är födda jan-06, nov-07 & jan-10. Har bott på denna sida av stan i snart 7 år men jag känner mig fortfarande lite lost då jag kommer frän Västerort från början.
Tack så mkt!
Vi vill bygga i Beteby. Bondvishan är vår grej! ;)
Har kommit fram till att jag nog inte vill ha grannar så nära efter att ha bott i ett parhusområde i 7 år... Grannar är bra men jobbiga.
Det är inte det att jag inte trivs, allt känns lite bakvänt bara...
Har världens bästa svärföräldrar i Kolartorp som ställer upp till tusen utan att klaga det minsta så den här sidan om stan passar mig bättre rent socialt.
Har en sambo som är super bra på att guida mig via telefon när jag virrat bort mig! Hehe!
Knappt jag vet var det ligger så jag förstår att du inte vet! Ut mot Årstahavsbad, förbi Haninge golfklubb...
Det verkar som de flesta i den här tråden är "stadsbor" eller har jag fel? Dvs har gångavstånd för att gå & handla.
Måste vara skönt, alla typer av boende har väl sin charm antar jag. Fast ibland är det långt till affären.
Hej!
Hoppar också in här, om det går bra!
Har en liten son på 6 månader och bor i Norra Söderby. Kommer också från Sumpan, som Denimbee, och känner däför inte så många föräldralediga häromkring. Hittar gärna på saker!