Jen80 skrev 2010-08-26 11:15:34 följande:
Japp, det blev den grå lurven med lila kantband och den rosa vantfleecen till Ava. Till Ilon blev det den bruna lurven och Liam får den blå lurven. sen ångrade jag mig i sista stund och tar den billigare overallen i svart den vanliga vanliga från Molon alltså). Får se vad sambon säger. Han blir säkert besviken, men jag tycker det skiljer för mycket i pris... Sen blev det svarta skaljackor till pojkarna och svarta skalbyxor till Liam + svart vinterställ till Liam. Härligt mycket pengar som går nu !
Det blir nog kanon bra
Jag är såå sugen på nån mer lurv till Liam, har köpt den lila och polaren till honom men skulle lätt kunna beställa 3 st till

Lite tråkigt med flickfärgerna bara så Meja fick bara lila lurv overall, hade velat ha en jacka också men det får nog bli en NS istället till henne.
Ha ha, jaaa, en liten nätt summa blev det nog där va?!
Blir dyrt när det ska handlas höst och vinter kläder, skor + alla andra fina kläder.