Plus igen efter mf/ma
Kjaam: jag förstår hur du kände. Klart man blev glad för deras skull, men samtidigt blev man så påmind om sin egen stora sorg. Kändes så himla orättvist när det borde ha varit en själv som ringde runt och berättade.
Tufft läge med din moster! Men tur att du kände till situationen så du kunde gå försiktigt fram. Hon uppskattar säkerligen din omtanke, även om hon kanske är alltför ledsen för att visa det just då.
Jag är själv väldigt rädd att såra folk, och jag är beredd på blandade reaktioner när jag blir offentlig nästa vecka. Man kan liksom inte ta för givet att folk enbart blir glada för ens graviditet nu när man fått upp ögonen för hur vanligt och jobbigt det är med fertilitetsproblem... Men ja, med ödmjukhet och lite förståelse så kommer man långt!
Kram!

nej, men man får träffa så många olika personligheter, ganska kul faktiskt.