Första barnet, i Göteborg?
Jag kan också på måndag:
Englastar
MorMaria81
Mina78
Jag kan också på måndag:
Englastar
MorMaria81
Mina78
Kommer nog heller inte kunna komma på fikan idag, lyckades stuka/vricka/spricka foten igår - vet inte vilket av dem jag gjort men ont som fasen gör det i alla fall, så jag är lite halt :o)
Extra järn är ju ett msåte ifrån v.19-20 och framåt, om inte annat för orkens skulle. det är ju då som bebisen börjar sno större mängder från dig....
Vad gäller storleken är det ju totalt olika, vissa tro att bara för man är smal från början så ska det ta längre tid innan det syns, men icke sa nicke... 167 cm och 54 kg var jag när jag började och nu är jag på 61 kg och det är BARA magen som ökat i storlek. Är c:a 12 cm större i omkrets numera (20+6 idag). Helt galet!!
Åh fy så hemskt Cotton. Förstår att livet måste kännas fruktansvärt orättvist just nu. Tänker på er och hoppas att ni hittar styrka i varandra och era nära och kära.
Hej,
jag kan inte heller... är dunderförkyld, men måste jobba så all fritid går åt till att vila. Vilket är svårt eftersom jag också har fått en släng av ryggont. Har inte alls ont på dagarna. Bara när jag ligger ner och försöker vila. det är grymt irriterande. Jag kan vara hur trött som helst, men jag kan inte sova eller vila för då värker dt i ryggen. I går var jag dock på massage så idag är det lite bättre.
Jag börjar också känna mig enorm och då är det ändå 2 månader kvar tills det är dags! Tänk om jag får dras med ryggontet hela vägen och inte får sova på två månader... hur ska jag då orka när bebisen väl kommer ut? Attans. jag som tidigare lyckats fokusera på allt det underbara med att vara gravid känner att detta blev ett väldigt negativt inlägg. En del av det negativa är nog också att förkylningen gör att jag inte kan träna, då mår jag alltid dåligt.
Måste bara få rekommendera värmedyna och vetekudde till er som har problem med onda ryggar. Jag har införskaffat både vetekudde och elektrisk värmedyna och det har hjälpt otroligt mycket. Om jag vaknar på natten av att jag har ont kan jag bara sätta på värmedynan en stund så går det över.
Jag köpte min på Claes Ohlsson för 149 :-
Har tråden somnat? Hur blev det med nytt datum för fika? bestämdes det nåt?
Nästa vecka passar mig också
Asch då, jag kan alla kvällar utom onsdag