Bebisar från BF Maj 2011 tråden =)
Fröken Hanna: bor du långt från Ullared? Jag har köpt både bh, linnen och kortärmade tröjor där, självklart till vettiga priser :) de är väl inte världens mest spännande men funktionsdugliga!
Jag fick strikta order av BM på bb att kolla blodtrycket två ggr per vecka på vc! Nu har vi dragit ner det till en gång i veckan. Sist var trycket fortfarande högt så jag får fortsätta med medicinen en gång om dan.
Snittet ska jag på återbesök i juni men det har börjat klia (läkningen) och då märkte jag att ena sidan var lite öm, röd och lite varig. Därför passade jag på att visa ssk när jag ändå var där :) man måste ju få valuta för pengarna ;)
Det där med att va dålig i magen känner jag inte igen, för mig är det snarare tvärt om så jag funderar på att köpa nåt lactulos-aktigt!