Gravid efter IVF i september 2012
Hej! Här kan vi som fick plus efter IVF i september samlas! Nu håller vi tummarna för att det är våran tur efter lång väntan. Äntligen är vi gravida! :)
Hej! Här kan vi som fick plus efter IVF i september samlas! Nu håller vi tummarna för att det är våran tur efter lång väntan. Äntligen är vi gravida! :)
miqaw: Härligt med en uppdatering och att få läsa hur det hela gick till. Skönt att det gick så bra ändå :) Verkar som du har en hög smärttröskel med tanke på hur länge du höll ut hemma.
Idag har jag ringt om UL och jag ska dit på fredag morgon.
Skönt iaf att mannen är ledig tills söndag nu. Han veckopendlar och jobbar ca 20 mil bort så nu känns det tryggt att han blir hemma fyra dagar :)
Nu vill jag att vår bebis också ska komma! :)
Låter som ett scenario jag vill ha denna gång med ;). Härligt Miqaw att få vara en familj med barn nu!
Grattis Memsan!
Grattis memsan!!
Grattis Memsan83!
När hade du bf?
Grattis memsan! :)
Inga fler bebisar på G? ;) Här är det stendött förutom lite småjobbiga förvärkar då och då. Dock har jag ju 6 dagar kvar till BF så man ska väl inte gå och vänta ännu kanske, xD Beror nog mycket på att svärmor fick båda sina barn för tidigt, min man hade de samma BF på som vi har nu (även han IVF barn) och han föddes 26 maj så. :p
Här är det hur lugnt dom helst och jag är hur less som helst. Jag känner ingenting förutom bebis som rör sig titt som tätt, det känns ju tryggt iofs :)
Idag har jag spenderat tiden på knä och rensat blomlandet, inte riktigt vad jag föreställt mig att jag ska göra denna nationaldag men men...
Haft ett par onda förvärkar nätter nu men inget mer. 10 dagar kvar och det är Max vad det får bli känner jag;). Vill ha ut min lilla groda nu och se vem det är!!!!
Jag hade BF den 25 maj skulle ha blivit igångsatt den tredje juni men lilla Lovisa ville annorlunda! Håller tummarna för er andra!
Nu har jag varit på UL. Allt såg bra ut tack och lov.
På onsdag ska jag tillbaks för CTG och gynundersökning, om inte Liten kommit tills dess förstås ;) Igångsättning fre 14/6 annars. Det känns skönt att se målet tydligare nu, att som allra längst bönor det ca en veckas graviditet till :)
Trevlig helg allesammans och lycka till!
Kanske har vi nån till bebis bland oss efter helgen?