Inlägg från: mycketsaft |Visa alla inlägg
  • mycketsaft

    HANGAROUND

    Tillie skrev 2013-10-17 14:46:03 följande:
    Jag vill kunna slå sönder saker och skrika utan att behöva gråta. Kan jag få göra det någon gång?? Typ nu, typ idag?! 
    Hur kan jag fortfarande vara så naiv? Har jag inte lärt mig något under dessa år?

    Jag hatar att vara kär , det blir alltid en massa strul!!!!!

    Så ja, en skitdag. JippieKräks 

    Usch då :/
  • mycketsaft


    Seriöst, hur ska man få på sig gasmasken utan att kleta ut sin foundation? Och varför går det så trögt att andas i den? (Kanske en fråga för Anton) Jag har tagit bort den där proppen/lappen under filtret..
  • mycketsaft
    ArgaKillen 2 skrev 2013-11-01 22:37:07 följande:
    Du har säkert samma behov där som jag har när jag yrar nonsens-sångverser en febrig natt under en redig förkylning...

    Min tjej hatar mig just då, men det är till åhöraren att bedöma. 


    " rel="nofollow" target="_blank">


    "> 

    HjärtaHjärta Den låten er best!!
  • mycketsaft
    ArgaKillen 2 skrev 2013-11-01 22:43:09 följande:
    Man ska inte skämmas när ens foundation har smetats ut en aning pga yttre påverkan som man ej har möjlighet att påverka. Man ska ta det för vad det är.


    Glöm ej att lägga till ett smajl Glad
     
    Du har ju faktiskt rätt..
  • mycketsaft
    Grodprins skrev 2013-11-01 23:32:34 följande:
    Varför blir man hatad om man bara säger vetenskap? Efterblivna människor som inte kan fatta något. 

    Har inte varit med om det tidigare, pratar du med gudasänd?
  • mycketsaft
    ArgaKillen 2 skrev 2013-11-01 23:34:31 följande:
    Det är helt uppenbart att ni planerar et Halloween-rån. Lycka till!

    Tackar :)
  • mycketsaft
    Grodprins skrev 2013-11-01 23:36:15 följande:
    Nej. Lägg ner nu. Jag är inte en religöstokstolle. 
    Va? Jag undrade bara om du var i en av gudasänds trådar, för han förstår sig verkligen inte på logik och vetenskap, antog att det var honom du tjafsade med.
  • mycketsaft
    Anton Chigurh skrev 2013-11-02 00:14:08 följande:
    Till å börja med, Saftis, så har jag aldrig sett en vackrare bild där en gasmask är en del av bilden, och det beror med all säkerhet på att masken sitter på en vidunderlig skönhet. 

    Ja....sen din foundation, Saftis, så skulle du kanna vira i hela kålroten med cellofan först, i sjudubbla lager, och glöm för helvete inte att skära hål, för, i första hand mun och näsa, du kan få problem annars. typ att det blir jobbigt att andas....och nu snackar vi riktigt jobbigt, men gör du som jag beskriver här...skär hål till mun, näsa, och förstås ögonen, så är det, om jag får säga det själv, en genial lösning på ditt foundation-problem. Du kan härmed anse det problemet som löst....

    Att det är lite tungt att andas i en gasmask brukar bero på att den är sketfull med DDT alternativt senapsgas, populärt kallat bis(2-kloretyl)sulfid, men det är inget du skall oroa dig för, Saftis, för det mesta brukar möget hänga kvar i filtret. Men..att det är tungt att andas genom en gasmask kan också ha att göra med att det är en helvetes massa ull, och eller, cellulosavadd, som du skall dra in den syrehaltiga luften genom, alltså genom ullen i filtret, luften du så väl behöver för att överleva festen, har du sen ett kolfilter i masken också, med sk aktivt kol, Saftis,  blir det inte lättare precis. Utandningen bör gå ganska lätt, det sker, i normalfallet, genom en envägs ventil, utan nån jävla ull i vägen. Skall du till Tokyo bör du se till att ha ett kolfilter av nyare årgång installerat eftersom det aktiva kolet förlorar sin verkan efter att varit monterat ett tag, även om masken inte använts. Tror det är nåt med att syremolekylerna i luften förbrukar kolet....men men, oavsett... Tokyo = Nytt kolfilter. Skit i orsaken, bara gör som jag säger.

    Har du för avsikt att knulla med masken på dig bör du se till att mannen är den som gör grovjobbet, för det första immar maskhelvetet igen, och för det andra kommer du tycka att syretillförseln är i sämsta laget, således, Saftis :

    Knulla, med mask på = minimala kroppsrörelser. Att ge honom en avsugning med masken på ser jag som nära nog omöjligt. Men du kan alltid försöka.

    Lycka till, Saftis, med vad du har för avsikt att göra.

    Kram. //Anton 

    Åh, tack för dina superba tips! Att det är aktivt kol i visste jag, och eftersom maskerna legat på något ryskt militärlager sen 60-talet så antar jag att utgångsdatumet passerat. Nu var inte tanken att vi skulle utsättas för några större mängder giftig gas eller åka utomsocknes så det är nog ingen fara. Det blir småknivigt med knullandet då vi båda är maskprydda.. Vi får turas om eller helt enkelt bara ha vaniljsex, och såklart skippa det orala. Jag ska även undvika att löpträna när jag har den på mig, jag vill helst inte svimma, jag brukar kräkas när jag vaknar upp och spya i gasmask är nog inte det som står högst upp på min "saker jag vill uppleva innan jag dör-lista".
  • mycketsaft
    Trailer trash TT skrev 2013-11-02 13:32:57 följande:
    God morgon

    Började morgonen med att slå huvudet på en öppen lucka i köket. Stukade sen min fot när jag skulle till övervåningen,trampade snett i trappan sen klev dottern på min onda fot. Dammsugaren gick sen sönder och jag har huvudvärk.

    Fucking jävla lördag
    Gå och lägg dig. Det skulle jag ha gjort.
  • mycketsaft

    Fick en rådjursstek av grannen bara för att han tycker att jag är så trevlig Skrattande

  • mycketsaft
    Trailer trash TT skrev 2013-11-16 10:08:08 följande:
    God morgon förkyld och ynklig

    Vännen då :( Har klarat mig än så länge, de små däremot hostar och snorar som om de fick betalt för det :/
  • mycketsaft
    Orcha skrev 2013-11-16 22:44:20 följande:
    Kan man inte få ha roligt?

    Stackars, stackars unga tjejer idag... 
    Exakt :( Undrar hur illa det är när mina små blir äldre :(
  • mycketsaft

    Blöh Kräks blir åksjuk av att använda tvn som skärm och scrolla.. får väl gå i säng istället..

Svar på tråden HANGAROUND