Insanejane77 skrev 2014-04-06 22:34:50 följande:
Haha, tack, men tro mig, det finns dagar då jag är sådan också, jag lovar! Vi skulle iväg där så jag hade besvärat mig att platta håret, annars är det oftast bara i en risig tofs :)
Jag spiller på magen eller brösten vid vareeeenda måltid, flåsar och svettas för minsta lilla, kan inte nå mina fötter längre och tappar jag något på golvet, ja då får det ligga kvar tills jag tappar något mer i närheten så det är värt att böja sig :D För att inte nämna att det är ett rätt ansträngande äventyr att försöka raka sig där det behövs haha! Det är bara att gilla läget och försöka skratta åt sig själv :) Det är ju ett tillstånd som går över förr eller senare iaf :)
Och glöm inte, man kan vara gullig när man är i olag också, och det kommer du säkert vara ska du se :)
Hoppas iaf man får nån bra dag under graviditeten

just nu orkar jag inte bry mig om utseendet. Benen behöver rakas, ögonbrynen plockas och håret skulle nog jubla över ett besök hos frissan

men det är värt alla små besvär i slutändan.... vilket är eeeeevigheter bort just nu