Sova på förskolan!?
Varför skulle de behöva det mer än nån annan??
Jag har kontaktat BVC som ska återkomma. Men det är ju också ett släkte för sig! Ringer på torsdagen och de ska ringa tillbaka på måndagen?? VAD ÄR DET?
Lyssna på Louise Hallin. Vettig! Hon påpekar starkt att vi visst betalar lönen och att vi har tätt att kräva både det ena och det andra. Säg till om du vill ha en länk.
*rätt
Vilken taskig attityd du har. Och vaddå de flesta förskollärare jobbar 75 %? Inte en enda på mitt jobb gör det. Vi son alla andra har rätt att ta våra raster. Vi måste ta rast! Dock planerar vi dem på bästa möjliga sätt för att verksamheten ska fungera. Och det ni betalar i förskoleavgift är löjligt lågt! Knappast att det betalar våra löner
Skojar du!!?? Hög avgift?? Den är så låg! Våra arbetslösa och studerande betalar inte ens en krona heller. Så generöst som vi har det är det inte många länder som har
Avgiften är ändå jättelåg. Och föräldrarna har inte heller rätt att kräva "både det ena och det andra". Många har helt orimliga krav. Som att en person ska ta ditt barn och promenera en timme. Du jämför det med barn som har språkstörningar vilket är nått helt annat. Dessutom brukar det vara specialpedagogen som jobbar med det. Vi har också en logoped som kommer ibland.