Utredning på gång, stötta varandra?
Ja vi får väl se om det var skengraviditet eller om det blir plus...jag testar alltid lite före för jag vill veta ett par dagar före mens så jag isf kan sluta med Lutinus så mensen inte blir försenad. Annars hade jag likaväl kunnat vänta till att se om den kommer. Men annars vill man bara börja om.
Min molvärk brukar ändra karaktär nån dag före mens, känner igen den menskänslan väl, och denna är annorlunda. Är ju en vecka kvar till mens så den är det ju inte iaf. Kan med få ont i brösten före mens, de gånger jag vart gravid har jag inte haft ont i brösten förrän ca v 6-7, så hoppas det håller sig borta nu!
Det är bara å vänta.. Tycker det är så jobbigt å vänta. Man vill bara veta nu. Går runt å känner efter hela tiden.. Man blir lite tokig. Å så säger folk men försök å tänk på nåt annat. Men det går ju typ inte haha. Sen funderar jag på hur jag kände i min förra graviditet men kmr knappt ihåg för då gick jag ju i tre månader gravid utan å veta.. Men minns att jag hade svårt att äta å mådde lite illa..