GreenSpirit skrev 2016-09-16 14:30:31 följande:
åh vad jag hoppas ni har rätt tjejer!
Mensvärken har jag haft varje dag ändå är jag rädd nu när den kommer . " känns den annorlunda?" "Kommer det ut ngt nu?" "Ökar inte värken?"
Samtidigt vet vi alla att det bara är tiden som kan utvisa ngt. Ska försöka hålla mig till vecka 7 innan ett VUL och ta ett test till innan dess och så hoppas jag på det bästa. Annars lär ni vara de första som får höra om det;)
Jaa, som sagt, oron känner jag igen!
jag fick lite flytningar garderob idag som var något missfärgade. Men senaste toabesök ett jag var på så var det bara "aprikos färgat".. hoppas det är som det ska! Jag har inte samma slags mensvärk som jag haft de senaste tre dagarna, men det kanske är normalt att ha värk lite till och från? :o eller ska.man alltid känna en ständig mild mensvärk?
Detta är ju mitt första graviditet, så vad som är normalt och inte är ju svårt att veta! :/