Vi som försökt få till barn nr 3 i minst ett år utan framgång...
LeiaBus2010 skrev 2017-03-31 09:24:18 följande:
Nämen! Ååå hoppas hoppas det blir starkare och starkare!!! Vår tid är kommen den här månaden jag känner det på mig!!

Ja det blir några spända dagar framöver innan man vågar njuta lite. Iofs njuter jag bara av att se ett streck till idag, trodde aldrig det skulle hända igen. Vi tar en dag i taget nu.

LeiaBus2010 skrev 2017-03-31 09:22:40 följande:
Hoppsan! Tur att jag va ledig idag! Hade bara hållt mig i 1 h. Efter morgonurin. Kände att det var äl på gång. Konstig mage och stickande känsla.
Kl 9 testade jag positivt! Aldrig hänt förut. Inte så konstigt med tanke på att jag testat på kvällen.
Snacka om att min ökning sker fort!
Hade stegring på temp i morse med! Konstigt att de sker på samma dag!
När sjutton har jag äl då??? De kanske släpper redan ikväll?
Och när är Bim då? Skulle varit den 17 April. Hade äl på cd 20 sist. Är på cd 16 idag. Vi sexade igår iaf

Blir en mysig helg

Men tempökningen gör mig förvirrad
Help. .
Men kolla! Den gubben blir man glad av att se! Jag har med snabb stregring, mitt ägg släpper oftast inom närmsta dygnet. Så sexa på nu! Och så hoppas vi på ett fint plus om två veckor! Verkligen vår tur nu!