Snälla Killen skrev 2025-06-13 23:19:54 följande:
Jag har vare sig analyserat ämnet närmare eller ifrågasatte någon annans erfarenheter kring hur de upplever FL.
Jag har dock inte upplevt det som beskrivs bland övriga, så jag tänker mest öppet 🙂.
Synd att alla andra har sådana problem. Tur att jag inte har det...
Nej du har inte analyserat och det märks tydligt också...
Ja du tänkte mest öppet säger du.. 🙄
Citera dina egna ord med citatbox:
Snälla Killen skrev 2025-06-08 01:33:34 följande:
Jag upplever aldrig att FL är segt, så jag misstänker att det finns många användare där ute med dassig dator och / eller dålig internetanslutning.
(slut på citatet)
Ditt "tänka öppet" säger en hel del om dig vad du tror om folk och vad de har för datorer och internetuppkoppling..
D.vs direkt förutfattade meningar om folk och deras datorer och internetuppkoppling,
Helt totalt svartvitt i tänket
Du kunde lika gärna ha skrivit så här i stället:
"Jag har inte det problemet, alltså måste folk ha dassiga datorer och dålig internetuppkoppling, för det kan ju inte beror på något annat".
Det är vad ditt "tänka öppet" visade tydligt i slutändan från ditt förra post.
Sedan när man smäller upp svart på vitt i ditt hur hur det verkligen ser ut, ja då helt plötsligt så heter det "synd att alla andra ha sådan problem".
Tydligen var det inget alternativ att tänka så redan från början när du "tänkte öppet" att det kan faktiskt vara problem från FL sida..