Anonym (grrrrrrrrr) skrev 2025-02-11 21:39:39 följande:
Tänk så många män som tycker att de har rätt att göra så här, fast det går ut över deras barn.
Och då ska alltså TS tvingas slänga över barnet till en granne eller typ vem som helst tycker vissa i tråden, fast det har en far som både är högavlönad och kan jobba hemifrån. Om TS råkar välja en granne som är pedofil och barnet blir utsatt, är ni okej med att ta skulden för det då?
Och sist men inte minst ser pappan till att göra vården dyrare och förlänga köerna till livsviktig vård för oss alla, eftersom det givetvis inte är gratis att ställa in avancerade undersökningar av kvalificerad personal med kort varsel.
Denne man är ett kvalificerat rövhål. En dålig man, pappa och skattebetalare.
Berätta var han bor TS så kan jag åka dit och berätta det för honom personligen och pissa på hans bil.
Så förbannat less på dessa rövhattar!
Fast han är väl inget rövhål. Då hade TS vetat om det och fixat barnvakt. Nu trodde ju hon att han skulle ställa upp som den ansvariga pappa han är, därför meddelade hon det bara en dag i förväg.