• astri

    pitebor.... 2!!!

    Här är tråden där vi från Piteå och byarna runt omkring samlas för att diskutera väder och vind!

    Vi som hänger i den här tråden är:
    Pippiprollan - Sabina
    Carre - Carmen
    A N - Anna
    Fam Eklund - Mona
    missteddy - Jeanette
    astri - Linda

    VÄLKOMMEN ATT ANSLUTA DIG TILL VÅRT GLADA GÄNG DU MED!!!

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2006-04-28 21:22:42:
    Slarva - Sandra
    Isa590 - Linda
    Ancha - Ancha
    Ica80 - Erica

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2006-05-13 20:11:17:
    Nu får vi välkomna ytterligare en medlem till vårt glada gäng i form av:
    DRAKON - Frida

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2006-05-13 20:37:59:
    Vi har fått tillskott av ytterligare en glad trio:

    dio - Jenny
    Colubrid - Anna
    Chicachula - Maria

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2006-05-21 21:32:01:
    Ännu mer har anslutit sig:
    Tinzu - Tina
    jessilundgren - Jessica
  • Svar på tråden pitebor.... 2!!!
  • Carre

    Sabina: Har du plus? då borde det inte vara nåt problem, jag har inte plus..

  • astri

    CArre:
    JAg har för mig att jag såg att Coop skulle ha öppet som vanligt igår när jag ville handla där 21 [då dtängde de naturligtvis 18]
    Nej, vi är fortfarande inte sams, och det kommer vi inte att bli på ett bra tag om jag får säga min ärliga mening.
    Han betedde sig rent ut sagt för djävligt igår, inte för att jag var mycket bättre, men han gjorde några riktigt fula "cheap shot"

  • astri

    pippiprollan:
    Aaaa, där har vi lösningen för varför det inte funkar

  • Carre

    Vad synd Linda.. öskar jag kunde säga nåt som kunde vara hjälpsamt för dig, men har aldrig varit i en sånt situation så då känner mig jag inte det rätta person för att ge dig råd. Men hoppas verkligen att ni kan lösa era problem, för er och barnens skull

  • astri

    Carre
    Det finns ett par grejer han kan göra för att det ska bli bättre. men det vägrar han - för det är inte nog viktigt

  • Carre

    Nä men det är darför ni måste prata och bestäma tillsammans det som är viktig eller ej

  • astri

    Carre:
    Det är där det blir så... svårt.
    Vi är ense om vad som är viktigt, så länge det inte är han som måste ta ansvar eller ta tag i saker och ting :-/
    Då blir han tjurig.
    För ett tag sedan småljög han om det mesta, och nu har han börjat  att bryta löften [om han ens försöker hålla dem] och blir sur när jag inte tror honom... men det är ju han själv som satt sig i den situationen. Om man talar sanning behöver man inte vara rädd att snärja in sig i lögner eller att inte bli trodd senare.

    Jag undrar starkt hur han blev uppfostrad.

  • Carre

    han kanske skulle behöva prata med en psykolog, alltså, tycker är det bäst att en tredje person, untanför förhållandet, säger åt han det som är fel, för att om det är du som säger det, då blir han arg och tar det som tjat, eller hur??

    Nä, nu ska jag fixa lite brunch.. återkommer senare, och håll tummerna för Daniella så att hon inte får mer feber!!

Svar på tråden pitebor.... 2!!!